Wyciek danych uczestników X Factor

Uczestnicy amerykańskiej edycji programu X Factor muszą mieć się na baczności. Hakerzy przechwycili dane 250 tysięcy osób, które znajdowały się w bazie danych.

Informacje wyciekły z sieci telewizji Fox Broadcasting. Nie wiadomo kto stoi za atakiem, ani jak dokładnie cyberprzestępcy dotarli do danych. Szczęśliwie, w bazie nie znajdowały się numery kart kredytowych, ani prywatne hasła uczestników.

X Factor zaatakowany!

Hakerzy weszli w posiadanie informacji, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu i data urodzenia. Twórcy X Factor wysłali już przeprosiny do wszystkich dotkniętych atakiem, ostrzegając ich, by nie wierzyli w e-maile podszywające się pod telewizję lub producenta programu.

Zobacz również:

  • REvil - darmowy deszyfrator ransomware w sieci
  • Oszustwa na Instagramie - oto pięć sposobów. Poznaj je i uniknij wpadki
  • Teams otrzyma zabezpieczenie... przeciwko Microsoftowi

- X Factor nigdy nie poprosi o prywatne dane, numery kart kredytowych, numery ubezpieczeń, loginy lub hasła do innych usług - ostrzegał w wiadomości przedstawiciel programu.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi obecnie FBI.

____

Rok 2011 staje się "czarnym rokiem" dla bezpieczeństwa danych w Sieci. W niedawnym ataku na Sony, w ręce włamywaczy mogły wpaść dane nawet 77 milionów użytkowników, w tym: nazwiska, adresy zamieszkania, adresy poczty elektronicznej, daty urodzenia, loginy i hasła. Łupem złodziei padły nawet pytania i odpowiedzi podawane przez internautów jako dodatkowe zabezpieczenie konta.

Chociaż nie ma na razie dowodów na to, że skradziono dane kart kredytowych (numer i data wygaśnięcia ważności) Sony nie wyklucza i tej możliwości.