Wyciekł film mogący przedstawiać pierwszy Chromebook Google

Do sieci wyciekł film promocyjny przedstawiający Chromebooka o nazwie Pixel. Co ważne, urządzenie to miałoby się znaleźć w ofercie Google.


Francois Beaufort (deweloper, który wcześniej informował m.in. o zintegrowaniu usługi Google Now z przeglądarką Chrome) zamieścił na Google+ interesujący film przedstawiający Chromebook o nazwie Pixel. Motto tej krótkiej produkcji brzmi: "Zaprojektowany przez Google. Aż do ostatniego piksela".

Co ciekawe, produkcją wideo zajęła się agencja Slinky.me, której serwery zostały ponoć zaatakowane przez hakerów. Ich łupem paść miało podobno wiele projektów, w tym projekt Pixel.

Co wiemy o tym Chromebooku?

Urządzenie to cechuje ogromna rozdzielczością wynoszącą 2560 x 1700 pikseli. Ponadto oferuje ono do dyspozycji użytkownika multidotykowy ekran.

Konkurencja może być niezadowolona

Oczywiście należy się liczyć z tym, że wspomniany film może być np. jedynie chwytem marketingowym. Jeżeli jednak pokazuje znajdujące się obecnie faktycznie w fazie rozwoju urządzenie, oznaczałoby to, że potwierdziłyby się wcześniejsze doniesienia na temat "notebookowych" planów Google, które z pewnością nie przypadną do gustu producentom Chromebooków, czyli firmom Acer, Samsung i HP.