Wyciekł zrzut ekranu Windows App Store

Wiemy już jak będzie wyglądał sklep z aplikacjami dla Windows 8. Jest łudzący podobny do Mac App Store - nie tylko w nazwie.

Chiński serwis CNBeta.com opublikował w poniedziałek zrzuty ekranu tzw. Windows App Store, czyli planowanego sklepu aplikacji zintegrowanego z nowym systemem Windows.

Program do korzystania ze sklepu, a przynajmniej to "coś", co pojawiło się w Sieci, przypomina zwykłe okienko Internet Explorera 9 z dodatkowymi opcjami, a także listą popularnych aplikacji. Co ciekawe, są wśród nich nie tylko IE, Office czy Freecell, ale i Angry Birds.

Zobacz również:

  • Windows 11: jak Copilot zmieni Twoje życie?
  • Jak sprawdzić stan i status baterii w laptopie? [PORADNIK]
  • Najlepsze gry mobilne, w jakie grałem na moim iPhone 14

Do tej pory, Microsoft bardzo ostrożnie podchodził do tematu sklepu z aplikacji. Windows 8 ma stać się pierwszym systemem firmy, w którym w jednym miejscu będzie można przeglądać, kupować, aktualizować i zarządzać swoimi programami.

To ciekawe, bo do tej pory klienci Windows właściwie nie potrzebowali App Store - istnieje mnóstwo stron z aplikacjami do pobrania. Może jednak sklep Microsoftu to szansa dla samej firmy? W końcu Apple robi świetny interes na swoich sklepach z aplikacjami dla Maca i iOS.

Microsoft i Apple od kilku miesięcy spierają się o frazę "App Store" w nazwie. Steve Jobs chciałby, żeby to określenie zostało oficjalne zastrzeżone dla jego firmy. Tymczasem Microsoft użył go już w nazwie sklepu Windows Phone 7 App Store.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: