Wyciekła baza danych polskich celebrytów. Uwaga na naciągaczy!

Polscy celebryci być może wkrótce zaczną być atakowani przez różnych żartownisiów lub psychofanów. Do Sieci wyciekła bowiem baza danych zawierająca ich dane osobowe.

Polskich aktorów, piosenkarzy, prezenterów telewizyjnych i zwykłych ludzi, którzy korzystali z cateringu dietetycznego serwowanego przez firmę Fit And Eat, spotkało bardzo nieprzyjemne zdarzenie. Dzisiaj dowiedzieliśmy się bowiem, że znany wcześniej z udanych włamań np. na konto jednego z oficerów ABW haker Polly Pocket wykradł z serwera FTP należącego do firmy obsługującej Fit And Eat pochodzącą sprzed kilku miesięcy bazę danych klientów i udostępnił na forum dyskusyjnym w sieci Tor.

"Dzięki serwisowi Fitandeat.pl mogę was obdarzyć danymi teleadresowymi np. Ewy Farny, Borysa Szyca, Krzysztofa Ibisza czy choćby pana Waltera. Baza ma tysiąc rekordów, a w uwagach można znaleźć takie informacje jak klucz do klatki i bramy. Jeśli ktoś z was miałby ochotę przekimać się u kogoś sławnego lub u jakiegoś prezesa, to zapraszam." - zachęcał do pobrania swojej zdobyczy Pocket.

"Ważący" 13 MB spakowany plik arkusza kalkulacyjnego zawiera m.in. takie dane jak:

- imię i nazwisko

- adres dostawy

- adres e-mail

- numer telefonu komórkowego

- kody do domofonów

- wzrost

- waga

- informacje o chorobach i alegriach oraz np. niedawnej ciąży

- informacje na temat sprawności fizycznej

Uwaga na naciągaczy

Na koniec jeszcze jedna istotna informacja: w sieci pojawiły się już fałszywe ogłoszenia z ofertą dostępu do bazy bazy, przekierowujące na stronę wyłudzającą numer telefonu i naciągające w ten sposób na usługę Premium SMS.

Źródło informacji: Niebezpiecznik.pl