Wyciekła korespondencja obnażająca działania rosyjskich trolli

Rosyjskie trolle grasują w zachodnim Internecie. Hakerzy z "Anonymous International" zdobyli ich korespondencję z przełożonymi.

Dla wielu internautów nie ulega wątpliwości, że w Sieci grasują rosyjskie trolle, których podstawowym celem jest namieszanie w głowach mieszkańcom zachodnich krajów oraz przekonać do działań, które podejmuje Kreml. Twierdzą, że aby się o tym przekonać wystarczy znaleźć jakikolwiek artykuł potępiający stronę rosyjską i przeczytać zamieszczone pod nim komentarze. Podobnych działań doświadczyły największe serwisy zachodnie, jak i również Newseek.pl.

Korespondencja rosyjskich trolli

Rosyjskim trollom nie odpuszczają jednak hakerzy z "Anonymous International", którzy niedawno udowodnili, że ich działania są nadzorowane przez rosyjską Agencję Badań Internetowych z Sankt Petersburga, natomiast w zeszłym tygodniu udostępnili przechwyconą korespondencję pomiędzy pracownikami i przełożonymi z wspomnianej agencji.

Dokumentacj ta pokazuje, jak intensywnie wykorzystywani byli blogerzy i "sponsorowani internauci" atakujący zachodnie serwisy poprzez zamieszczanie pro-klemlowskich komentarzy. Ich aktywność dramatycznie wzrosła w momencie rozpoczęcia akcji przejęcia Krymu. Dodatkowo tysiące przechwyconych listów zawiera szczegółowe instrukcje, jak zachowywać się na zagranicznych forach i serwisach społecznościowych oraz jak zaplanować kampanie indoktrynacji zachodniego społeczeństwa. Ponadto znajdują się w nich skany paszportów i CV pracowników, w tym jednego Rosjanina mieszkającego na terenie Niemiec.

Na koniec warto dodać, że według MR7.ru Agencja Badań Internetowych zatrudnia 300 osób, z których każda pisze codziennie 100 komentarzy.

_______________

Podchodźcie bardzo ostrożnie do komentarzy na temat działań za naszą wschodnią granicą (również pod tym artykułem). Pamiętajcie, że część z nich może być podpuchą mająca na celu wywołanie wrażenia, że Polacy to rusofoby.

Źródło informacji: The St. Petersburg Times