Wyciekła pełna specyfikacja HTC 7 Trophy

Zbliżająca się premiera Windows Phone 7 spowodowała wzrost zainteresowania smartfonami, które będą pracować na tym systemie operacyjnym. Jednym z najbardziej oczekiwanych jest HTC 7 Trophy. W Sieci znaleźć już można listę parametrów tego modelu.

HTC na razie nie zdradza zbyt wielu informacji na temat swoich telefonów pracujących na Windows Phone 7. Tajwańska firma nie chwali się też ich zdjęciami. Taka strategia bardzo podgrzewa atmosferę związaną z nowymi produktami.

Nie wiadomo czy to celowe działanie marketingowe HTC, czy zwykły niekontrolowany wyciek, ale dziś w Sieci pojawiła się pełna specyfikacja modelu 7 Trophy. Listę oraz zdjęcie telefonu opublikował m.in. serwis TCM. Można z niej wyczytać, że nowy model wyposażony będzie w procesor Qualcomm QSD 8250 1GHz, 576MB RAM oraz 512MB ROM powiększonej o 8GB nieusuwalnej pamięci MicroSD.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

HTC 7 Trophy będzie posiadać 3,8-calowy multidotykowy ekran LCD działający w rozdzielczości 480x800. Urządzenie wyposażono w cyfrowy kompas, GPS (z A-GPS), akcelerometr i czujnik zbliżeniowy. Smartfon posiada także Bluetooth 2.1, Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n) oraz wejścia Micro-USB (USB 2.0) i audio (3,5mm). Pojemność baterii zamontowanej w urządzeniu wynosi 1300mAH. Na zamieszczonej w Sieci liście nie ma żadnej wzmianki dotyczącej wbudowanego aparatu cyfrowego.

Najważniejszym elementem jest jednak system operacyjny - Windows Phone 7. Prawdopodobnie HTC 7 Trophy będzie jednym z pierwszych telefonów dostępnych na rynku pracujących na tej platformie. Na początku września informowaliśmy o zakończeniu prac nad Windows Phone 7. System operacyjny uzyskał oznaczenie RTM (Release To Manufacture) i został przekazany partnerom biznesowym.