Wyciekły dane pasażerów linii lotniczych!

W skutek cyberataku wyciekły dane kilku milionów klientów AIR INDIA.

Wyciekły dane pasażerów linii lotniczych!

W przeprowadzonym ataku na firmę SITA, wyciekły dane 4,5 miliona pasażerów na świecie. Do incydentu doszło w lutym, choć przewoźnik zdecydował się ujawnić informacje dopiero teraz. Wypadek dotyczył danych zarejestrowanych przez zewnętrzną firmę w okresie od 26 sierpnia 2011 roku do 3 lutego bieżącego roku. W materiałach znajdowały się informacje dotyczące imion, dat urodzenia, danych kontaktowych, paszportowych i biletów.

W celu poznania szczegółów ataku oraz wycieku danych wszczęto dochodzenie i zabezpieczono serwery. Mateusz Piątek, Product Manager Safetica w DAGMA Bezpieczeństwo IT skomentował sytuację:

To nie pierwszy tego typu incydent. W trakcie pandemii COVID-19 aktywność hakerów wzrosła, co pokazuje ilość incydentów bezpieczeństwa. Dlatego tak ważna jest świadomość firm i przedsiębiorstw oraz odpowiednie zabezpieczanie swoich danych.

Przypomnijmy, że firma SITA, którą zaatakowano, jest dostawcą IT dla głównych linii lotniczych na świecie. Na skutek cyberataków ucierpiały nie tylko linie AIR INDIA, ale i Lufthansa, Malaysia Airlines, United Airlines, Singapore Airlines czy Finnair.

Zobacz także: Największe ataki hakerskie w historii!

Źródło: materiały prasowe.