Wyciekły e-maile klientów Śląsk Data Center

Klienci Śląsk Data Center zostali wzięci na celownik przez cyberprzestępcę próbującego zainfekować ich komputer złośliwym kodem.

Klienci firmy hostingowej Śląsk Data Center i to zarówno ci obecni, jak i tacy, którzy nie korzystają już z jej usług zaczęli otrzymywać wiadomości e-mail o temacie "faktura, slaskdatacenter" i treści "W załączniku faktura z 7-dniowym terminem płatności". W załączniku dołączany jest plik ZIP, który kryje plik .doc. Niestety po uruchomieniu tego drugiego i zastosowaniu się do polecenia włączenia obsługi makra następuje pobranie złośliwego kodu, którym jest koń trojański NetWire.

Śląsk Data Center szybko reaguje

Firma Śląsk Data Center szybko wysłała do wszystkich swoich byłych i obecnych klientów komunikat, w którym ostrzega przed fałszywym e-mailem oraz radzi, co należy zrobić, gdy doszło już do zainfekowania komputera. Niestety nie pokusiła się przy tym o podanie informacji, w jaki sposób atakujący wszedł w posiadanie adresów e-mail jej klientów. Na to, że właśnie ona najprawdopodobniej była źródłem "wycieku" wskazuje fakt, że w przypadku części atakowanych osób wykorzystywany został adres, którego używały wyłącznie w oferowanej przez Śląsk Data Center usłudze.

Zobacz również:

  • 5 sposobów na ochronę prywatności w sieci, których nie znasz

Źródło: Niebezpiecznik