Wyciekły zdjęcia prasowe Nokii 700. Ładna?

Do Sieci wyciekły zdjęcia nowego smartfona Nokia 700. Urządzenie, które korzysta z wyświetlacza AMOLED, będzie pracowało pod kontrolą systemu Symbian Belle.

Smartfon Nokia 700

Smartfon Nokia 700

Polecamy:

Zobacz też:

Kilka dni temu do Internetu wyciekły informacje na temat nowego smartfona Nokii noszącego oznaczenie Nokia 700 (jego druga nazwa to Zeta). Dzisiaj natomiast pojawiły się pierwsze zdjęcia przedstawiające urządzenie. Prawdopodobnie przygotowane one zostały z myślą o dostarczeniu ich prasie w momencie jego oficjalnej premiery.

Z wcześniej pojawiających się w Internecie informacji wynika, że Nokia 700 będzie pracowała pod kontrolą nowego, najbardziej zaawansowanego systemu Symbian w wersji Belle i korzystała z 1-gigahercowego procesora Qualcomm Snapdragon. Mierzący 110 x 51 x 10 mm smartfon wyposażony zostanie w 3,2-calowy dotykowy wyświetlacz AMOLED (640 x 360 pikseli), 5-megapikselowy aparat, dodatkowy umieszczony z przodu aparat VGA, układ NFC (pozwala na korzystanie z systemu mikropłatności Near Field Communications), slot kart microSD oraz obsługę technologii WiFi, Bluetooth i HSPA.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 28.01.2022]

Osoby decydujące się na zakup nowego smartfona Nokii będą ponadto miały możliwość wyboru pomiędzy dwiema wersjami kolorystycznymi urządzenia: czarno-czerwoną i biało-srebrną.

Warto przy okazji przypomnieć, że Nokia boryka się od dłuższego czasu ze sporymi problemami, czego potwierdzeniem było m.in. wycofanie się z Japonii. Jej udział w rynku światowym wciąż maleje, co zmusza fińskiego producenta do podjęcia takich decyzji jak np. zapowiedziana obniżka cen.

Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że Nokię czekają wkrótce spore zmiany. W IV kwartale tego roku zamierza ona bowiem wprowadzić na rynek pierwsze smartfony korzystające z platformy Microsoft Windows Phone 7 Mango.

Niestety obecnie nie wiadomo kiedy nowy smartfon Nokii pojawi się oficjalnie na rynku. Z niepotwierdzonych informacji wynika jednak, że będzie go można kupić za nieco ponad 400 USD.