Wyciszony notebook Fujitsu Siemens

Pi3540 to nowy przedstawiciel serii komputerów przenośnych Amilo 3000 Fujitsu Siemens. Nowoścć charakteryzuje się m.in. odporną na zalanie klawiaturą oraz możliwością pracy w tzw. trybie wyciszenia, ograniczającym hałas generowany przez wentylator chłodzący.

Premierowy model oparty jest na platformie mobilnej Intel Centrino 2 (procesor dwurdzeniowy Core 2 Duo, karta bezprzewodowa WLAN, opcjonalnie Intel WiFi Link 5100 AGN). Maszyna posiada ekran LCD o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości 1280x800 pikseli, wyposażona jest również w chipset graficzny Nvidia GeForce 9300M GS (256 MB pamięci VRAM) oraz zintegrowaną kamerę internetową.

Fujitsu Siemens Amilo Pi3540

Fujitsu Siemens Amilo Pi3540

Standardowa konfiguracja notebooka przewiduje zastosowanie oraz 3 GB pamięci operacyjnej (DDR2 667 MHz). Napęd Blu-ray dostępny jest jako opcja. Dane można składować na dysku twardym o pojemności 250 GB. Notebooki posiadają również czytnik kart pamięci kompatybilny z 5 różnymi rodzajami takich nośników (SD, MS, MMC i MSPRO i xD). Pozostałe porty i złącza to HDMI, VGA, eSATA, USB 2.0, ExpressCard i S/PDIF.

Za przejście do trybu wyciszenia odpowiada specjalny klawisz - po jego wciśnięciu system zmniejsza częstotliwości taktowania procesora i układu graficznego, wskutek czego spada konieczność wydajniejszego chłodzenia tych podzespołów.

Cenę komputera ustalono na 2699 zł brutto.

Więcej informacji: Fujitsu Siemens Computers