Wyćwicz swój umysł - gry i medytacja kluczem do sukcesu!

Chcąc zwiększyć wydajność swojego peceta lub laptopa, wystarczy podnieść częstotliwość taktowania procesora lub skrócić czasy dostępu w pamięci RAM. Tymczasem twój notebook to nie jedyny komputer przenośny, który towarzyszy ci na każdym kroku. Odpowiedni trening pozwoli ci wycisnąć więcej mocy ze swoich szarych komórek. Badania naukowe wykazują, że każdy człowiek wykorzystuje zaledwie ułamek możliwości mózgu. Można to zmienić, stosując właściwe ćwiczenia i strategie określane mianem mnemoniki i mnemotechniki. Pod tym pojęciem kryją się sztuczki i metody usprawniające zdolność myślenia. W poniższym materiale prezentujemy (bezpłatne, a także komercyjne) programy, którymi możesz skutecznie przetrenować swój umysł.

Wyćwicz swój umysł - gry i medytacja kluczem do sukcesu!
Komputery stają się coraz szybsze i wydajniejsze. Jednak jest instrument, który pokona nawet najsilniejsze maszyny liczące - twój mózg. Pokażemy ci, jak poprawić osiągi swojego umysłu.

Jeśli chciałbyś sprawdzić lub poprawić swoje zdolności rachunkowe, powinieneś zainteresować się programem BrainSpeeder. Jest dostępny tylko w językach angielskim i niemieckim, jednak jego obsługa jest nadzwyczaj prosta. Celem gry jest bezbłędne rozwiązanie w każdym poziomie 20 zadań arytmetycznych w możliwie krótkim czasie.

Wyćwicz swój umysł - gry i medytacja kluczem do sukcesu!

BrainSpeeder pomoże ci sprawdzić i poprawić swoje zdolności obliczeniowe na jednym z trzynastu poziomów.

Do dyspozycji jest 13 poziomów. Pierwsze rundy są bardzo łatwe, jednak w kolejnych poziomach działania stają się coraz trudniejsze. Każdy błąd wiąże się z utratą punktów. Oprócz tego można się ćwiczyć w zapamiętywaniu szybko znikających liczb (zamiast opcji Arithmetic wybierz Mnemonic w polu listy Game) i w zgadywaniu, której cyfry brakuje w losowo utworzonym ciągu (wybierz Speedoku w polu listy Game). Użytkownicy dysponujący dostępem do Internetu mogą zmierzyć się z innymi graczami z całego świata.

Z krainy kwitnącej wiśni

Również łamigłówki sudoku mają do czynienia z cyframi. Coraz częściej można znaleźć je w gazetach i zeszytach szaradzistów. Jednak nie chodzi w nich tyle o same obliczenia, co o logikę i myślenie. Gra została wymyślona już w osiemnastym wieku, ale jej obecna postać zyskała ogromną popularność w Japonii lat osiemdziesiątych.