Wyczynowe wentylatory Gigabyte

Gigabyte po roku od wprowadzenia na rynek innowacyjnego układu chłodzenia 3D Cooler, opracował kolejną generację tych ciekawych urządzeń - 3D Rocket Cooler-Pro (przeznaczony dla entuzjastów podkręcania procesora) oraz 3D Rocker Cooler Super Silent (dla osób poszukujących supercichego chłodzenia).

Wyczynowe wentylatory Gigabyte

Gigabyte 3D Rocket Cooler-Pro

Nowe "chłodziarki" zostały zaprojektowane tak aby nie tylko jak najlepiej schładzać procesor, ale także odprowadzać ciepło z elementów sąsiadujących z podstawką procesora. Chłodne powietrze zasysane jest do wnętrza radiatora poprzez specjalnie uformowane żeberka. Wewnątrz radiatora znajduje się wentylator w kształcie walca, który nadmuchuje chłodzone powietrze bezpośrednio na procesor. Specjalne kanały ukierunkowują z kolei strumień powietrza na elementy sąsiadujące z procesorem, takie jak pamięci czy karta graficzna. Kołnierz z dodatkowymi kanałami można zdjąć i w ten sposób w szczególnie wymagających przypadkach, dodatkowo zwiększyć skuteczność chłodzenia procesora. Gorące powietrze odprowadzane jest z kolei poprzez solidny radiator wyposażony także w 4 kanały heatpipe.

Układy chłodzenia Rocket pasują do procesorów z podstawkami Socket A, Socket 478, Socket 939, 940, 754 oraz LGA775.

Zobacz również:

  • Lidl: urządzenia i akcesoria sportowe - aktualna oferta [14.01.22]

Prędkość obrotową wentylatora można regulować w zakresie 2500-4000 rpm (obrotów na minutę). Częstotliwość obrotów może być automatycznie dostosowywana do obciążenia procesora, można ją też zmieniać ręcznie korzystając ze specjalnych paneli instalowanych na przedzie i tyle obudowy komputera.