Wydajne maluchy

HP wprowadza nowe, wydajne laptopy z serii OmniBook. Wersja z procesorem P III 500 MHz będzie dostępna już wkrótce, a urządzenia o 100 MHz szybsze pojawią się na rynku w styczniu 2000 r.

Hewlett-Packard zaprezentuje dzisiaj nową wersję swojego superpłaskiego notebooka OmniBook 900. Będzie on wyposażony w 13" wyświetlacz ciekłokrystaliczny i procesor Pentium III 500 MHz (najszybszy dostępny obecnie na rynku procesor Intela przeznaczony dla komputerów przenośnych). Urządzenie ma kosztować 3300 USD.

Producenci notebooków coraz chętniej wyposażają je w duże ekrany i szybkie procesory. Ma to na celu zmniejszenie dystansu wydajności, jaki dzieli urządzenia przenośne od maszyn stacjonarnych. Sprzedaż notebooków wiąże się z większymi zyskami niż w przypadku desktopów, a więc ich produkcja jest dla wytwórców bardziej opłacalna. Należy oczekiwać, iż coraz więcej notebooków będzie oferowanych w konfiguracjach zbliżonych parametrami do tradycyjnych komputerów.

"Obecnie jednym z największych problemów występujących przy projektowaniu z tak szybkimi procesorami jest kwestia odprowadzania ciepła. Przeprowadzamy wiele testów w specjalnych tunelach powietrznych. Wyniki tych badań służą nam do opracowywania rozwiązań maksymalizujących obieg powietrza w takich urządzeniach" - stwierdził Mark Jourlait z HP.

Więcej informacji: www.news.com