Wydajne serwery zaprojektowane dla potrzeb różnych firm

QNAP jest liderem rynku serwerów NAS. Jego urządzenia wyróżniają się nie tylko sporymi możliwościami, ale też wysoką wydajnością i prostą obsługą. Dotyczy to szczególnie najnowszej generacji serwerów TBS-453A, TS-453A i TS-451+, które wyposażone są w szybkie czterordzeniowe procesory Intela wspomagające transkodowanie materiałów wideo i szyfrowanie danych. Każdy z tych serwerów okazuje się świetnym wyborem do pracy w firmie.

QNAP TS-451+ to niedrogi i dobrze wyposażony serwer NAS umożlwiający montaż czterech dysków, które mogą pracować w różnych konfiguracjach RAID. Bez problemów radzi sobie np. z transkodowaniem filmów wideo w rozdzielczości 1080p. Największym atutem serwera jest rozbudowane i proste w obsłudze oprogramowanie. Umożliwia ono przemianę NAS-a np. w odtwarzacz multimedialny, serwer VPN, WWW, klienta sieci P2P, serwer mediów DLNA czy serwer SQL. Co ważne, osoba zarządzająca pracą serwera może w prosty sposób wybierać, które z aplikacji i jakie usługi mają być zainstalowane. To ogranicza liczbę niepotrzebnie działających w tle programów, z których nikt nie korzysta. QNAP TBS-453A dzięki zastosowaniu 2,5 dysków SSD jest mniejszy i niższy od standardowych serwerów. Ma energooszczędną konstrukcję, dobre wyposażenie i wyróżnia się cichą pracą. Świetnie sprawdzi się na biurku każdego nowoczesnego biznesmena, który potrzebuje niedużego i wydajnego serwera do przechowywania i udostępniania dokumentów, ale też plików multimedialnych.

Dzięki wyposażeniu w gniazdo HDMI i pilot zdalnego sterowania QNAP TBS-453A można podłączyć do telewizora czy monitora i odtwarzać na nim filmy czy przeglądać zdjęcia. Nie musicie się też martwić o bezpieczeństwo przechowywanych danych. W obudowie serwera można zamontować cztery dyski SSD z interfejsem M.2, które są w stanie pracować we wszystkich popularnych trybach RAID. W konfiguracji RAID 10 nawet awaria dwóch dysków nie spowoduje utraty danych (jeśli nie ulegną awarii nośniki pracujące w jednej parze). QNAP TS-453A ma te same podzespoły co TBS-453A, ale większą obudowę i umożliwia montaż 3,5-calowych dysków HDD o pojemności 6 TB, a nawet 8 TB. To idealny wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw, które często korzystają z opcji archiwizowania danych i potrzebują na to sporo wolnej przestrzeni.

Dzięki QNAP TS-453A wszyscy użytkownicy mają wygodny dostęp do firmowych plików, również podczas pracy zdalnej. Serwer jest też prosty w obsłudze i instalacji. Montaż dysków zajmuje kilka minut, a specjalny kreator instalacji i konfiguracji ułatwia uruchomienie serwera. Na pochwałę zasługuje też bogate wyposażenie TS-453A w dodatkowe interfejsy. W obudowie zamontowano dwa gniazda HDMI, które można wykorzystać do podłączenia dwóch monitorów. Pulpit wówczas może być podzielony na dwie części lub zduplikowany. Dzięki dodatkowym gniazdom USB 3.0 do serwera można podłączyć np. drukarkę sieciową.

QTS i Linux – dwa systemy do aplikacji IoT

Serwer TBS-453A dzięki zaawansowanym technologiom wirtualizacyjnym firmy QNAP działa z dwoma systemami: QTS i Linux. Nowatorska architektura QNAP TBS-453A umożliwia nie tylko korzystanie z zaawansowanych funkcji systemu QTS 4.2 oraz aplikacji pobieranych z QTS App Center, ale także opracowywanie i używanie pakietów IoT (Internet Rzeczy) do systemu Linux®, a także wyświetlanie ich za pośrednictwem wyjścia HDMI. Na serwerze TBS-453A można opracowywać i instalować na żądanie różne pakiety IoT oraz przechowywać centralnie dane. W ten sposób TBS-453A zapewnia bezpieczne, prywatne rozwiązanie do pamięci masowej i tworzenia oprogramowania.

Po podłączeniu klawiatury, myszy i monitora ze złączem HDMI do serwera TBS-453A można korzystać z Linux Station tak jak z komputera PC (aplikacji Linux Station można też używać jako pulpitu zdalnego za pośrednictwem przeglądarki internetowej).

COMPUTEX 2016: QNAP TS-453A OTRZYMAŁ PRESTIŻOWĄ NAGRODĘ BEST CHOICE AWARD 2016