Wydajność bazowego Mac'a Pro rozczarowuje

Najtańsza konfiguracja Mac'a Pro jest wolniejsza od dwuletniego iMac'a Pro.

Apple od pewnego czasu znacząco rozwija swoją linię produktów skierowaną dla profesjonalistów. Po zaniedbaniu Mac'a Pro, który przez sześć lat nie został zaktualizowany na rynku pojawił się zupełnie nowy model. Dodatkowo w międzyczasie na rynku zadebiutował iMac Pro, iPad Pro oraz nowe MacBook'i Pro z bardzo wydajnymi podzespołami. Linię produktów dla profesjonalistów zamykają najnowsze iPhone'y 11 Pro i 11 Pro Max.

Wydajność bazowego Mac'a Pro rozczarowuje

Źródło: computerworld.com

Najnowszy Mac Pro jest już dostępny w sprzedaży. Podstawowa konfiguracja w zależności od wybranej obudowy kosztuje 27999 zł lub 30499 zł (wersja serwerowa). Komputer w bazowej wersji oferuje 8 rdzeniowy procesor Intel Xeon W o taktowaniu 3,5 GHz, 32 GB pamięci operacyjnej RAM pracującej w Dual-Channel z ECC, kartę graficzną Radeon Pro 580X z 8 GB pamięci i zaledwie 256 GB nośnik SSD. W zestawie znalazło się również miejsce dla myszki Magic Mouse 2 oraz klawiatury Magic Keyboard.

Najnowsze informacje z bazy Geekbench 5 wskazują, że nowy Mac Pro w podstawowej wersji wcale nie jest tak wydajny, jak mogłoby się wydawać.

Zgodnie z wpisami w bazie danych benchmarku nowy bazowy model Mac'a Pro uzyskuje zauważalnie niższe wyniki w przypadku testów jednowątkowych. Przypominamy, że iMac Pro niezmiennie od dwóch lat znajduje się w samej czołówce rankingu Geekbench'a.

Doniesienia te mogę martwić tym bardzie, że iMac Pro jest na rynku od końca 2017 roku i nie został od tego czasu odświeżony. Dodatkowo jest to komputer All-in-One, dzięki czemu użytkownik nie musi zaopatrywać się w monitor we własnym zakresie.

Wydajność bazowego Mac'a Pro rozczarowuje

Przypominamy, że iMac Pro kosztuje co najmniej 23999 zł (4000 zł mniej od Mac'a Pro). W bazowej konfiguracji urządzenie dostarczane jest z 8 rdzeniowym procesorem Intel Xeon W o taktowaniu 3,2 GHz, 32 GB pamięci operacyjnej RAM pracującej w Dual-Channel, 1 TB dyskiem SSD (4 x większym, niż w droższym Mac'u Pro) oraz kartą graficzną Radeon Pro Vega 56 z 8 GB pamięci HBM2. Dodatkiem jest wbudowany 27 calowy wyświetlacz Retina 5K P3 o rozdzielczości 5120 x 2880 pikseli.

Wszystko wskazuje na to, że zakup podstawowej wersji Mac'a Pro mija się z celem. Nawet pomimo ogromnych możliwości rozbudowy dużo bardziej opłacalnym zakupem jest wybór iMac'a Pro.

Źródło: ubergizmo.com