Wydajny HTC Rezound oficjalnie. Stawia na dobry dźwięk i oferuje świetny LCD

Firma HTC zaprezentowała oficjalnie smartfon Rezound. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim 4,3-calowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

HTC Rezound to bardzo wydajne i oferujące wiele możliwości urządzenie, które wyróżnia się jednak przede wszystkim 4,3-calowym ekranem Super LCD, który potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Daje nam to ogromną gęstość przekraczającą 340 ppi co oznacza, że pokonuje on pod tym względem np. iPhone'a 4/4S (326 ppi).

Nowość oferuje ponadto:

- interfejs Sense 3.5

- dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM 8660 1,5 GHz

- 1 GB pamięci RAM

- 16 GB pamięci flash (można ją rozbudować za pomocą dołączonej karty pamięci microSD o pojemności 16 GB)

- aparat 8 MP pozwalający na rejestrowanie wideo Full HD oraz oferujący tryb Slow Motion i Burst

- aparat 2 MP z przodu obudowy

- 802.11 b/g/n WiFi

- Bluetooth 3.0

- GPS

- moduł 4G LTE

- akumulator 1620 mAh

- pozostałe: akcelerometr (G-Sensor), kompas cyfrowy, czujniki światła i bliskości

Właściciel smartona może ponadto liczyć na wysokiej jakości dźwięk zapewniany przez technologię Beast Audio i douszne słuchawki Beats by Dr. Dre (oferują mikrofon i pozwalają na skorzystanie z pilota zdalnego sterowania zapewniającego możliwość obsługi odtwarzacza muzycznego oraz odbierania rozmów) oraz możliwość aktualizacji w przyszłym roku systemu Android 2.3 do najnowszego Ice Cream Sandwich (Android 4.0).

HTC Rezound ma się pojawić 14 listopada w amerykańskiej sieci Verizon Wireless i kosztować przy zawarciu 2-letniej umowy 300 USD.