Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

GTA 5 i zbliżająca się premiera "Wiedźmina 3", spowodowały że coraz więcej osób pyta o dobrej jakości i wydajne komputery do gier. Tym bardziej ucieszyliśmy się propozycją testu najnowszego komputera gamingowego od NTT. Na początku był on sporą zagadką, bo znaliśmy tylko ogólną specyfikację. Jednak już po pierwszym uruchomieniu i otworzeniu obudowy okazało się, że to rasowa maszyna do gier.


Jeśli interesuje cię wydajny komputer do "Wiedźmina 3" i innych wymagających gier, najlepszym wyborem będą stacjonarne konstrukcje zbudowane z wydajnych podzespołów umieszczonych w dużych i przewiewnych obudowach. NTT GAME IEM W999G w 100% spełnia te wymagania, zapewniając nie tylko wysoką wydajność, ale też optymalne warunki pracy newralgicznym podzespołom.

NTT GAME IEM W999G – wydajna i cicha obudowa

Obecnie jest sporo średniej wielkości obudów, które można wykorzystać do złożenia wydajnej maszyny do gier. NTT wybrał model Fractal Define R5 i to według nas strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Zobacz również:

  • Gdzie kupisz najwydajniejszy komputer? Porównujemy ceny gotowych zestawów do gier w sklepach [Aktualizacja 15.10.2021]
  • Minecraft Live - nowy mob wkracza do świata, ale na tym nie koniec
Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Obudowa ma sztywną i mocną konstrukcję (trudno ją wypaczyć). Brzegi i krawędzie są starannie wyprofilowane a narożniki wzmocnione. Zamontowane duże wentylatory zapewniają wydajną cyrkulację powietrza w środku komputera a obudowa umożliwia montaż kolejnych dużych wentylatorów, lub wydajnego układu chłodzącego wodą. Także nawet najgorsze upały nie powinny być dla tego komputera żadnym problemem.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Otwory zamontowane w tacce obudowy pomagają uporządkować kable co pozytywnie wpływa na cyrkulację powietrza w obudowie. W środku komputera zmieści się nawet bardzo długa karta graficzna i duży układ chłodzący.

Zaglądając do środka komputera NTT ma się wrażenie porządku i ładu, dlatego za montaż komputera NTT otrzymał od nas maksymalną ocenę 10 pkt.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Kable są starannie uporządkowane.

System szybkiego montażu i demontażu nośników, dodatkowe filtry przeciwkurzowe to tylko niektóre z elementów, które producent zamontował w obudowie.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Na bocznych panelach zamontowano dodatkowe maty wyciszające a z przodu obudowy gniazda USB, audio.

NTT GAME IEM W999G – dobrze dobrane podzespoły

Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 obsługuje technologie SLI/CrossFire x8/x8, ma złącze M.2, slot SATA Express i komplet wyjść na tylnym panelu. Wyposażona jest też w wydajną kartę sieciową z serii „Killer” oraz dobrej jakości kodek dźwiękowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Droższa płyta główna z pewnością przydałaby się miłośnikom ekstremalnego podkręcania, ale Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 za to lepiej wypada w korelacji ceny do możliwości.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

W obudowie zamontowano dwa nośniki: 2,5 calowy SSD Intela (seria 730) o pojemności 240 GB i 2 TB HDD Seagate (7200 obr./min). Dzięki szybkiemu dyskowi SSD, na którym zainstalowany jest system, komputer jak i programy działają bardzo szybko. Na dysku SSD wolnych jest ok 200 GB, które przydadzą się do zainstalowania najczęściej wykorzystywanych aplikacji czy wymagających gier. Pozostałe pliki, muzykę, zdjęcia można zapisywać na nośniku HDD.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Procesor Intela Core i5-4690k to dosyć droga jednostka, ale warta wydanych pieniędzy. Dzięki odblokowanemu mnożnikowi ma spory potencjał w podkręcaniu. NTT zadbało też o to, aby procesor był dobrze schładzany. Zastosowany układ chłodzący Grandis XE1236 wyposażony jest w duży wieżowy radiator i sześć rurek cieplnych.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Za wydajność w przetwarzaniu grafiki 3D odpowiedzialna jest karta graficzna Gigabyte z układem Nvidii GTX 980. Wyposażona jest w autorski system chłodzenia WindForce, który ma świetny stosunek wydajności do głośności pracy. W komputerze zainstalowano też dobrej jakości pamięci Kingstona HyperX o łącznej objętości 8 GB. Zajmują dwa z czterech slotów pamięci zamontowanych na płycie głównej.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Procesor, pamięci, płyta główna, dyski i karta graficzna mają komfortowe warunki pracy a przez to będą długo służyły.

Dołożenie kolejnej karty graficznej, czy wymiana układu chłodzącego na bardziej zaawansowany to żaden problem i możliwości rozbudowy komputera oceniliśmy również bardzo wysoko bo 9/10 pkt

Jeden punkt odjęliśmy za zasilacz (600 W), który według nas mógłby być mocniejszy, tak aby w przyszłości komputer mógł bez problemów obsłużyć tandem kart graficznych.

Podsumowanie

NTT GAME IEM W999G (7399 zł) może nadwyrężyć niejeden domowy budżet, ale dzięki wysokiej wydajności i dobrze dobranym komponentom będzie jeszcze przez długi czas cieszył WAS szybkością pracy i niezawodnością. Grając na tym komputerze nie trzeba lawirować i dostosowywać ustawień jakości grafiki ponieważ większość gier działa płynnie przy maksymalnych ustawieniach.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Tandem procesora Core i5 i wydajnej karty graficznej w połączeniu z dobrej jakości dyskiem SSD pozwala na uruchomienie nawet bardzo wymagających gier z wysokimi detalami.

Oczywiście można pokusić się o zamontowanie wydajniejszego procesora z rodziny Core i7, ale wg nas nie ma to większego sensu. Uzyskamy maksymalnie 5- 10 % wzrost wydajności a za procesor zapłacimy o 15 - 20 % więcej. Natomiast jeśli komputer ma być wykorzystywany nie tylko do gier, ale również obróbki grafiki czy pracy z profesjonalnymi programami to warto powiększyć pamięć RAM z 8 do 16 GB.

Wydajny komputer do "Wiedźmina 3" od NTT

Komputer oceniliśmy bardzo wysoko bo na 9,5 pkt. Mamy też nadzieję, że już niedługo producent zaprezentuje kolejny komputer, ale tym razem zbudowany nie z najwydajniejszych, ale dobrej jakości podzespołach o najlepszym stosunku ceny do wydajności.