Wydarzenie roku w grafice komputerowej - już za miesiąc

Dokładnie za miesiąc w kalifornijskim San Jose rozpocznie się impreza NVISION 08, organizowana przez Nvidię konferencja dla twórców i entuzjastów grafiki komputerowej. NVISION potrwa trzy dni - od 25 do 27 sierpnia - i, zgodnie z zapowiedziami organizatora, skupi co najmniej kilkanaście tysięcy gości, w tym projektantów, inżynierów, graczy komputerowych, twórców filmowych i artystów.

Tricia Helfer - "Numer 6" z Battlestar Galactica

Tricia Helfer - "Numer 6" z Battlestar Galactica

Program konferencji przewiduje liczne sesje, wystąpienia i warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Nvidii. Dotyczyć one będą najnowszych technologii obliczeń wizualnych (m.in.: jak podwoić wydajność obliczeń graficznych bez kupowania nowego sprzętu, rola GPU świecie nowoczesnych obliczeń, technologia CUDA, OpenGL i inne). Wykładom będzie towarzyszyć wystawa najnowszych dokonań w zakresie grafiki komputerowej oraz kino HD, gdzie będzie można oglądać praktyczne zastosowania i osiągnięcia w zakresie grafiki komputerowej w formie pokazów filmowych. W trakcie imprezy odbędzie się również finał cyklu zawodów dla graczy komputerowych - Electronic Sports World Cup 2008 (o nagrody o wartości ponad 250 tys. USD ma rywalizować 800 finalistów z 53 krajów).

Co ciekawe, w konferencji wezmą udział znane postacie świata nauki i filmu. W trakcie imprezy odbędzie się pokaz specjalny animowanego filmu 3D "Fly Me to the Moon" ("Kosmiczna przygoda") - projekcję ma rozpocząć wystąpienie Buzza Aldrina, amerykańskiego astronauty, członka załogi Apollo 11, który wystąpił w filmie w niewielkiej roli, grając samego siebie. Na NVISION 08 pojawi się też aktorka Tricia Helfer, znana z roli w serialu SF Battlestar Galactica.

Kluczowymi sponsorami konferencji są takie firmy jak Christie Digital Systems, EVGA, HP, Microsoft oraz PNY Technologies. Wśród pozostałych sponsorów znalazło się wiele znanych firm z sektora obliczeń wizualnych i szeroko pojętej branży IT, chociażby Adobe, Autodesk, Asus, MSI, Gigabyte, Palit Multimedia, Softimage, Thermaltake, ViewSonic i Zotac.

Kadr z filmu "Kosmiczna przygoda"

Kadr z filmu "Kosmiczna przygoda"

Więcej informacji o NVISION 08