Wydruki z telefonu

HP i Nokia wspólnie opracowują aplikację zarządzającą drukowaniem z telefonów komórkowych, wykorzystujących platformę Series 60 na drukarkach HP obsługujących standard Bluetooth.

Dzięki nowej aplikacji użytkownicy telefonów z platformą Series 60, takich jak Nokia 7650 i Nokia 3650, będą mogli wybierać w telefonie różnego rodzaju treści, takie jak zdjęcia, wiadomości MMS, e-maile, SMSy, pliki notatnika, dane teleadresowe czy pozycje kalendarza, i przesyłać je do drukarki zgodnej z Bluetooth za pośrednictwem protokołu BPP (Basic Printing Profile).

Aby skorzystać z funkcji drukowania, użytkownik telefonu komórkowego najpierw musi wybrać typ treści (zdjęcie, wiadomość MMS itp.), a potem wskazać konkretny element z danej kategorii (np. kilka zdjęć lub wiadomość MMS z dołączonym zdjęciem). Następnym krokiem jest wybór drukarki Bluetooth, obsługującej protokół BPP. Można ją wybrać z zapisanej listy lub poprosić o wykrycie znajdujących się w pobliżu urządzeń Bluetooth BPP. Po wybraniu odpowiedniej drukarki nastąpi transmisja sformatowanych danych, a na wyświetlaczu telefonu pojawi się informacja o statusie transmisji.


Zobacz również