Wygrywam.net - to własnie twój numer został wybrany

Mówi ci coś "QUIZ MILIONERZY"? A może automat, którzy obwieszcza, że zostałeś wybrany? Przyglądamy się loterii, która zarabia na naiwności posiadacza telefonu.

Miałem piękną niedzielę z dala od komputera i telefonu komórkowego. Po dwóch nieodebranych telefonach z zastrzeżonego numeru, postanowiłem jednak zabrać "komórkę" na spacer. Nawet nie wiecie jak się zdziwiłem, kiedy znów zadzwonił NUMER PRYWATNY, a po odebraniu z energią w głosie odezwał się... automat.

Jak się okazało, zostałem wybrany. Kiedy przypomniał mi się Matrix i podążanie za "białym królikiem", dowiedziałem się, że aby wygrać 50 000 złotych lub nowiutkie Audi, muszę tylko wysłać bezpłatny SMS.

Zobacz również:

  • SMS-ujesz z Androida? Wkrótce będziesz mógł pochwalić się nowym profilem

Wygrywam.net i "QUIZ MILIONERZY"

Teraz poważnie. Nie jesteśmy wybrańcami, a to samo automatyczne nagranie i ten sam SMS otrzymują tysiące osób... Oto treść wiadomości:

GRATULACJE! Zadzwoniliśmy do Ciebie bo dziś wytypowany numer ********* może wygrać 50.000 zł lub AUDI. Ślij za darmo LOS na 80330 Koszt 0 zł! reg: wygrywam.net

Właściwie nie ma tutaj oszustwa. Jedyny problem to fakt, że ludzie nie czytają regulaminów. W telefonie i w SMSie zasugerowano, że wygrać można "za darmo". Tak naprawdę bezpłatny jest pierwszy SMS. Kto wygrywa w konkursie? Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów. Te zaś przyznawane są za poprawne odpowiedzi na stawiane pytania wysyłane SMSem. Każdy SMS kosztuje 4,88 zł, więc aby mieć jakiekolwiek szanse, nie wystarczy być "wybranym".

"QUIZ MILIONERZY" to nie pierwszy i nie ostatni taki konkurs. Jeśli naprawdę chcesz wziąć w którymś udział, najpierw dokładnie przeczytaj regulamin i sprawdź opinie o loterii w Internecie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: