Wyjątkowo rozrywkowe notebooki HP
-
- 16.09.2008, godz. 20:04
Jeszcze w tym miesiącu trafią na rynek dwa nowe notebooki firmy Hewlett-Packard z serii HDX - modele o oznaczeniach HDX16 i HDX18. Wyposażone w panoramiczne matryce (Full HD w przypadku X18) urządzenia zaprojektowano głównie z myślą o rozrywce - grach oraz oglądaniu filmów.
Model HDX16 dysponuje panoramicznym 16-calowym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Jego "sercem" jest pracujący z częstotliwością 2,26 GHz procesor Core 2 Duo P8400, natomiast za przetwarzanie grafiki odpowiedzialna jest karta GeForce 9600 GT (z 512 MB na pokładzie). Urządzenie oferuje ponadto 4 GB pamięci DDR2, dysk twardy pozwalający na zmagazynowanie 320 GB danych (przechowujące je talerze obracają się z prędkością 5400 obrotów na minutę), nagrywarkę DVD (dual-layer SuperMulti), moduł WiFi oraz możliwość komunikowania się z np. z telefonem komórkowym za pomocą technologii Bluetooth.

HP HDX16
Model HDX18 to - w porównaniu do poprzednika - wydajniejszy sprzęt, który z pewnością przypadnie do gustu amatorom filmów w jakości HD - oddaje on im bowiem do dyspozycji większy i cechujący się wyższą rozdzielczością ekran (18 cali, 1920 x 1080 pikseli) oraz napęd Blu-ray. Urządzenie poza tym pod względem oferowanych parametrów (oprócz dostępnej przestrzeni dyskowej - 2 x 250 GB) nie różni się znacząco od modelu X16.
Warto również dodać, że oba komputery dysponują ponadto modułami Ethernet, czytnikami kart pamięci, głośnikami Altec Lansing, slotami ExpressCard oraz możliwością podłączenia zewnętrznego ekranu za pomocą wyjść HDMI lub D-Sub. Każdy z nich oferuje również możliwość komunikacji z różnymi urządzeniami za pomocą czterech portów USB 2.0 oraz 4-pinowego złącza FireWire.
Notebooki powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenie 1249 USD (HDX16) i 1549 USD (HDX18).
Czytaj też: "Asus: notebooki dla graczy" i "MSI GX400 - 14-calowa nowość dla graczy".