Wyjątkowo twardy dysk

Firma Seiko skonstruowała twardy dysk, sprzętowo zabezpieczony przed możliwością nieautoryzowanego modyfikownia zapisanych na nim danych - np. przez hakerów.

Firma Seiko skonstruowała twardy dysk, sprzętowo zabezpieczony przed możliwością nieautoryzowanego modyfikowania zapisanych na nim danych - np. przez hakerów. Rozwiązanie to nazwano "Secure Disk Protection Ni-3100 Series." Na rynek powinno trafić już w połowie grudnia.

Przedstawiciele Seiko mówią, że urządzenie to skonstruowana z myślą o serwerach internetowych. Dysk (lub jego poszczególne partycje) można bowiem ustawić w pozycji "tylko do odczytu" - to pozwoli wszystkim internautom na swobodne przeglądanie stron umiesczonych na serwerze, zaś hakerom uniemożliwli modyfikowanie ich zawartości.

Zobacz również:

  • Kioxia - prototyp SSD PCIe 5.0 z szybkością 14 GB/s. Rewolucja w dyskach?
  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?

Dysk będzie dostarczany wraz z kartą PCI, która odpowiedzialna będzie właśnie za przełączania pomiędzy pozycjami "odczyt/zapis" oraz "tylko do odczytu". Przełączenia można dokonywać jedynie za pomocą specjalnego klucza, instalowanego dodatkowo na serwerze.