Wykłady z fizyki na YouTube. Wybierasz się na Politechnkę Wrocławską, musisz je obejrzeć!

Politechnika Wrocławska zamieściła na YouTube 82 wykłady oraz 16 odcinków doświadczeń omawiających zagadnienia kursu Fizyka 1. Warto tam zajrzeć!

Fizyka to dla większości z nas czarna magia, znacznie trudniejsza do ogarnięcia niż matematyka. Osoby wybierające się na Politechnikę muszą się jednak liczyć z tym, że w mniejszym, lub większym zakresie będą miały z nią do czynienia. Jeżeli jesteś jedną z nich, Politechnika Wrocławska przygotowała dla Ciebie świetną pomoc dydaktyczną w postaci kanału internetowego YouTube, na którym udostępniła kurs Fizyka 1. Wykłady i doświadczenia prowadzone są przez dr hab. Ewę Popko z Instytutu Fizyki Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, natomiast ich nagraniem zajęła się Telewizja Studencka STYK.

W sumie kurs Fizyka 1 składa się z 82 wykładów oraz 16 odcinków doświadczeń. Zaczynamy od podstaw czyli poznania jednostek układu Si, przechodzimy m.in. przez kinematykę, zasady dynamiki i fale, a kończymy "statystyczną interpretacji entropii".

Zobacz również:

  • YouTube likwiduje podsumowanie roku - Rewind. Dlaczego?

Oczywiście wbrew tytułowi udostępnione materiały nie są obowiązkowe. Gorąco zachęcam jednak do zapoznania się z nimi nie tylko studentów oraz kandydatów na studia na Politechnice Wrocławskiej (jak i każdej innej), ale każdego z naszych czytelników. Być może dzięki nim odkryjecie bowiem w sobie chęć zrozumienia podstaw istnienia naszego świata i zasad jakie rządzą wszystkim co nas otacza. Tak, fizyka to wspaniała nauka!

Zainteresowanych zapraszam na stronę Politechniki Wrocławskiej.