Wykop.pl - afery ciąg dalszy

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o Wykopie "zalanym" zbożem.Okazało się, że stwierdzenie to było wyjątkowo prorocze, ponieważ dziś Wykop.pl został rzeczywiście zalany...betonem.

Konflikt pomiędzy użytkownikami, a portalem trwa. Dyrekcja Wykopu.pl wdrożyła szereg działań mających na celu wyjście z kryzysu, ale niektóry okazały się dość kontrowersyjne.

Zaczęto zdejmować bany oraz zdecydowano się na dyskusję o modyfikacji regulaminu. Administracja serwisu dodała także użytkownikom do czarnej listy tag zboze. Zastosowano swoistą wersje metody "kija i marchewki", ale kij okazał się wyjątkowo nieskuteczny i mocno zdenerwował użytkowników serwisu. Doprowadziło to do drugie odsłony "tematycznej blokady" serwisu. Tym razem w roli głównej wystąpił beton, który miał symbolizować postawę administracji portalu.Na stronie głównej serwisu można znaleźć oświadczenie moderatorkii o nicku  Elfik32, która jest jedną z głównych bohaterek całego zmieszania. W oświadczeniu zapowiada odsunięcie się od moderacji oraz przeprasza za postawianie siebie w roli "sędziego we własnej sprawie".

W chwili obecnej sytuacja wydaje się normalizować, a na stronie główniej pojawiają się informacje, które nie nawiązują do tematyki zbożowo-betonowej.

Przypomnijmy jak zaczęła się cała afera:

Jeden z internautów przypomniał mocno niefortunny komentarz administratorki serwisu Anny Steckiej (podpisującej się jako "Elfik32") zamieszczony trzy lata temu pod artykułem "Pij spermę - będziesz dłużej żył":

"Faktycznie sperma musi mieć właściwości odmładzające ponieważ ostatnio coraz częściej słyszę pytanie: ‘a ty dziewczynko masz dowód osobisty?’"

Wpis ten został szybko usunięty, natomiast jego autor zbanowany. Jego los podzielili także kolejni użytkownicy, którzy zaczęli przypominać pozostałe niefortunne komentarze "Elfik32". Działania te w końcu na tyle zdenerwowały internautów, że postanowili oni utrzeć nosa administratorom Wykopu "wykopując" przede wszystkim teksty dotyczące zboża. Dlaczego? Dlatego, że wspomniana moderatorka zamieściła kiedyś w Internecie swoje nagie zdjęcie zrobione na polu ze zbożem. W efekcie tej społecznej kampanii strona główna serwisu została zdominowana przez tytuły typu "Afera zbożowa - a co na to inne internetowa portale? Link w tym miejscu", czy "Popularność zboża na przestrzeni ostatnich lat".


Zobacz również