Wykorzystał kamery w notebookach, żeby filmować rozebrane kobiety

Mający 23 lata student z University of Florida wykorzystał swą wiedzę komputerową, by potajemnie filmować przedstawicielki płci pięknej. Kobietom, które zwracały się do niego z prośbą o pomoc, po cichu instalował w notebookach oprogramowanie robiące fotografie za pomocą wbudowanej w komputer kamery.

Jedna z kobiet miała problemy z laptopem, więc zwróciła się z prośbą o pomoc do

Craiga Matthewa Feigina, studenta z UF, który ponoć "znał się na komputerach". Kiedy otrzymała maszynę z powrotem, zauważyła jej dziwne zachowanie: wbudowana kamera uruchamiała się bez powodu, a bateria zużywała się szybciej niż zwykle.

Kiedy zaniosła laptop do innego kolegi, okazało się, że w systemie znajdują się dwie dziwne aplikacje: Web Cam Spy Hacker robiący zdjęcia oraz Log Me In pozwalający na zdalny dostęp do maszyny. Sprawa została zgłoszona na policję.

Okazało się, że Feigin zgromadził kolekcję 20 tysięcy zdjęć rozmaitych kobiet w mniej lub bardziej niekompletnej garderobie. Fotografie przesyłane były na serwer znajdujący się we wschodniej części Europy - jego dokładnej lokalizacji nie podano.

Ofiarą studenta mogło paść nawet 10 kobiet, w tym niektóre studentki z University of Florida.

Dodatkowe informacje: "Man charged with using webcam to spy on women" (w języku angielskim)