Wykradziono dane gry Wiedźmin 3. Do sieci trafiły spoilery, w tym opis zakończenia

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma zadebiutować na początku przyszłego roku, a twórcy już teraz dzielą się z graczami mnóstwem materiałów dotyczących najnowszej produkcji. Okazuje się jednak, że nie wszystkie informacji, jakie można znaleźć w sieci, znalazły się w niej za zgodą i wiedzą twórców gry.

Do internetu przedostała się cała paczka plików pochodzących z Dysku Google należącego do twórców gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Znalazły się tam nie publikowane nigdy wcześniej grafiki oraz dokumenty tekstowe zawierające scenariusze, streszczenia zadań czekających graczy i opisy nieznanych wcześniej potworów. Wśród danych znalazła się też rozpiska wszystkich spodziewanych zakończeń gry - których, jak już wiedzieliśmy wcześniej, ma być 32.

Osoba, która jako pierwsza udostępniła w sieci plik Witcher3.zip zawierający wspomniane materiały twierdzi, że nie musiała włamywać się na żaden serwer. Pliki mają pochodzić z Dysku Google należącego do CD Projekt RED, gdzie zespół pracujący nad grą umieszczał materiały. Dostęp do danych uzyskano poprzez przejęcie konta Google należącego do jednego z pracowników polskiej firmy - konkretnie Dominiki Gonsierowskiej, szefa produkcji trzeciej cześci polskiej, kultowej serii gier RPG opartych o prozę Sapkowskiego.

Zobacz również:

Wykradziono dane gry Wiedźmin 3. Do sieci trafiły spoilery, w tym opis zakończenia

Nie ma oficjalnego potwierdzenie włamania na konto pracownika CD Projekt RED, ale wygląda na to, że wyciek jest autentyczny. Krążące dzisiaj po świecie materiały faktycznie nie były wcześniej nigdzie dostępne i nie wyglądają na stworzone przez osoby trzecie. Fani serii muszą teraz uważać w sieci na spoilery, żeby osoby, które poznały już przedwcześnie zwieńczenie trylogii przygód Geralta, nie popsuły innym graczom zabawy.

źródło: zaufanatrzeciastrona.pl