Wykryto wadę bezpieczeństwa w telefonie G1

Naukowcy z Independent Security Evaluators poinformowali, że znaleźli wadę bezpieczeństwa w telefonie G1. Jest to pierwszy smartphone przeznaczony dla systemu operacyjnego, Google Android.

Zdaniem specjalistów, oprogramowanie Google Android jakiego używa słynny już telefon G1, oparte jest na zdezaktualizowanych komponentach. Innymi słowy błąd jaki wykryli naukowcy jest już od dawna znany i został naprawiony. Firma Google nie naniosła jednak niezbędnych zmian do oprogramowania Android.

Na stronie głównej Independent Security Evaluators, pojawiła się informacja autorstwa Charlie'go Millera, Marka Daniela oraz Jake'a Honoroffa. Specjaliści ci stwierdzili, że nie ujawnią na czym dokładnie polega wada oprogramowania Android, dopóki Google jej nie naprawi. Zdradzili oni jedynie, że błąd ten zwiększa prawdopodobieństwo wykradzenia poufnych danych z telefonu.

Google zostało poinformowane o całej sprawie kilka dni temu. Przedstawiciele amerykańskiego giganta zapowiedzieli, że pracują już nad rozwiązaniem tego problemu.

Zobacz także:

G1 - pierwszy telefon z systemem Google Android

Telefony z Google Android konkurencją dla iPhone 3G

T-Mobile: przedsprzedaż G1 znacznie lepsza niż oczekiwaliśmy