Wykrywacz fałszywych "empetrójek"

Opensoft Corporation udostępniła darmowy dodatek do programu KaZaA Media Desktop - MP3-Shield - umożliwiający łatwe wykrycie i "odrzucenie" fałszywych plików MP3, udostępnianych przez koncerny nagraniowe w sieciach P2P w ramach walki z nielegalną wymianą plików.

Wykrywacz fałszywych "empetrójek"

MP3-Sield

"Zalewanie" P2P fałszywymi "empetrókjami" - czyli plikami MP3 nazwanych tak jak najnowsze przeboje, lecz zawierającymi np. ciszę lub krótki, zapętlony fragment oryginalnej piosenki - to jedna z metod walki z sieciami P2P, podejmowanej przez amerykańskie koncerny nagraniowe. W zamyśle organizatorów tych działań, ma to skłonić użytkowników sieci P2P do zrezygnowania z pobierania nielegalnych plików i skierowania ich zainteresowania w stronę płatnych serwisów muzycznych.

MP3 Shield to plug-in dla programu KaZaA Media Desktop, który potrafi zidentyfikować fałszywe pliki już w momencie rozpoczęcia ich pobierania - wtedy natychmiast usuwa je z listy pobieranych plików. Program w pełni integruje się z KMD, jest darmowy i, wedle zapewnień jego autorów, nie zawiera żadnego spyware'u.

Więcej informacji oraz plik do pobrania:

http://www.mp3shield.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: