Wyłudzali pieniądze w sieci - nie daj się oszukać!

Komenda Miejskiej Policji w Koszalinie poinformowała o zatrzymaniu trzech młodych mężczyzn, którzy okradali użytkowników portali internetowych. Przestępcy oferowali przedmioty, których nie posiadali i znikali tuż po wpłaceniu pieniędzy przez kupujących.

Złapanie trzech koszalińskich przestępców to dobra okazja, by przyjrzeć się sposobom, które wykorzystywane są w okradaniu użytkowników sieci.

Wystawiali przedmioty na sprzedaż

Oszuści, w wieku od 18 do 20 lat, przez kilka miesięcy zamieszczali oferty w kilku portalach internetowych. Oferowali sprzedaż telefonów komórkowych i części samochodowych, których w rzeczywistości nie posiadali. Pieniądze wpłacane przez "klientów" trafiały na konto bankowe, które przestępcy zarejestrowali, podszywając się pod inną osobę.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [19.05.2022]
  • Najciekawsze pamiątki komputerowe warte miliony

18-latek, który poza zarzutami wyłudzania pieniędzy, odpowie też za posługiwanie się danymi personalnymi innej osoby, wykorzystał do swoich działań jej informacje, fałszując podpis na umowie bankowej.

Kiedy kupujący zamawiali oferowany towar, przestępcy wskazywali numer konta, na który należało przelać pieniądze, obiecując szybkie przesłanie produktu. Póki co, żaden z "klientów" nie otrzymał zwrotu swoich pieniędzy. Trzej koledzy wyłudzili co najmniej 3400 złotych od sześciu osób i grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności.