„Wyłudzenie na PIT” pod szyldem Poczty Polskiej

Cyberprzestępcy prowadzą właśnie kampanię, w której rozsyłają fałszywe wiadomości SMS z informacją o zwrocie podatku z rozliczenia PIT 37. Nie daj się nabrać!

Foto: Poczta Polska

Choć większość Polaków składa rozliczenie w terminie i najpóźniej otrzymuje zwrot środków w trakcie wakacji, prowadzona na jesieni akcja przestępców może mieć powodzenie wśród osób mających nadzieję na dodatkowe pieniądze lub chcących sprawdzić z ciekawości, na jakiej podstawie został wyliczony kolejny zwrot podatku. W wiadomości SMS znajduje się informacja:

Masz prawo do zwrotu podatku z PIT 37 pobierz online

Ostatnie dwa słowa to link, prowadzący do fałszywej strony... Poczty Polskiej. Tam musi podać swoje wrażliwe dane: imię, nazwisko, adres e-mail, PESEL oraz dane logowania do strony swojego banku. Liczba tych wymagań już powinna niepokoić. Oczywiście na żadne pieniądze nie ma co liczyć - wprowadzone dane przejmują hakerzy i... mogą wykorzystać je do swoich celów. Co więcej - na fałszywej stronie brak polskich znaków diaktrycznych. Podejrzewa się, że za akcją stroją ci sami oszuści, którzy ostatnio wyłudzają dane, podszywając się pod PGE.

Poczta Polska apeluje, aby powiadamiać o fakcie otrzymania podobnej wiadomości wraz ze zrzutem ekranu zespołu Cyberbezpieczeństwa PP pisząc na adres: [email protected]

Zobacz również:

  • Poczta Polska wprowadza nadawanie i opłacanie online przesyłek Pocztex
  • Uwaga - oszustwa na Amazonie!

Źródło: Poczta Polska