Wymiana baterii w AirTag nie taka prosta! Apple komplikuje sprawę

Z pozoru wystarczy klasyczna bateria komputerowa typu CR2032. Niestety Apple postanowiło nieco utrudnić sprawę. Nie każda bateria zadziała z lokalizatorami AirTag.

Lokalizator AirTag to jedno z najnowszych i bardziej kontrowersyjnych urządzeń w portfolio firmy Apple. Po wielu miesiącach oczekiwań zaprezentowano niewielką pastylkę, która pozwala lokalizować przedmioty takie jak klucze, portfele czy plecaki. Użytkownicy szybko zweryfikowali możliwości AirTaga i donoszą o skuteczności śledzenia samochodów i rowerów, co może być przydatne po kradzieży.

Apple AirTag
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Apple AirTag

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Z drugiej strony firma Apple celowo nie umieściła w AirTagu oczka, które pozwoliłoby przypiąć lokalizator do kluczy. W tym celu musimy zakupić stosowny pokrowiec, który podnosi cenę urządzenia.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • AirTag zaktualizowany - jakie nowości na pokładzie? [AKTUALIZACJA 16.09.2021]
  • AirTag to nie zabawka! Trzymaj z dala od dzieci

Apple informuje, że lokalizatory AirTag działają na baterii przez około 12 miesięcy. Co w przypadku, gdy akumulator ulegnie rozładowaniu? Na kilka dni przed tym faktem nasz iPhone poinformuje o konieczności wymiany akumulatora. Z pozoru sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy przekręcić pierścień i wydobyć klasyczną baterię CR2032 (komputerową).

W tym momencie pojawiają się komplikacje. Baterie typu CR2032 to niewielkie pastylki w kolorze srebrnym. Tego typu elementy często zamieniają się w zabawki dla najmniejszych dzieci. Z tego właśnie powodu wielu producentów postanawia pokryć ich obudowę kwaśną powłoką, która ma zniechęci dzieci do połykania akumulatorów CR2032.

Strona pomocy technicznej Apple informuje, że baterie CR2032 z dodatkową powłoką mogą nie działać poprawnie z lokalizatorami AirTag.

Jeżeli zamierzasz wymieniać baterię w swoim lokalizatorze AirTag musisz zadbać o zakup odpowiedniej baterii, która nie będzie posiadać dodatkowej powłoki. W przypadku zastosowania nieodpowiedniego zamiennika, lokalizator AirTag może przestać działać w najmniej odpowiednim momencie.

Zapoznaj się z naszą recenzją lokalizatora Apple AirTag.

Źródło inspiracji: frontpagetech.com