Wyostrz zdjęcia z iPhone'a 4 dzięki gyroCam

Aplikacje, które wyostrzają zdjęcia zrobione iPhonem pojawiają się od kiedy urządzenie to weszło na rynek. Nowy program używa jednak żyroskopu iPhone'a 4 jako dodatkowego narzędzie do stabilizacji obrazu, podczas wykonywania zdjęć.

Nowy gyroCam od Hunter Research and Technology zadebiutował w zeszłym tygodniu. Wcześniejsze aplikacje do stabilizacji obrazu, jak ProCamera, Camera Genius i ImageStabilizer, używały do niwelacji zakłóceń na zdjęciach przyśpieszeniomierza z iPhone’a 3G i 3GS.

GyroCam używa tej samej technologii oraz dodaje drugą, wykorzystującą możliwości nowego żyroskopu z iPhone’a 4 i czwartej generacji iPoda touch. Przy ich pomocy program stabilizuje obraz i pozwala wykonać ostre zdjęcia.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów
  • Jeśli tęsknisz za iPodem - mamy coś specjalnego!

Program umożliwia robienie zdjęć seryjnych, zdjęć z samowyzwalaczem i z przybliżeniem cyfrowym. Posiada także wskaźniki ostrości i kontrolę lampy błyskowej. Działa zarówno z aparatem tylnym jak i przednim w iPhone 4.

Program gyroCam kosztuje 0,99 dol. w App Store i jest kompatybilny z iPhonem czwartej generacji oraz iPodem touch na iOS 4.0 lub nowszym.

Aktualizacja: 24 stycznia 2011 22:26

Zadaniem aplikacji gyroCam od Hunter Research & Technology nie jest likwidacja problemu niewyraźnych zdjęć, których brak ostrości wynika z poruszenia aparatem lub ruchu fotografowanego obiektu.

Zadaniem programu jest automatyczne poziomowanie obrazu w czasie rzeczywistym podczas robienia zdjęcia. W tym celu używa żyroskopu (iPhone 4 i iPod touch czwartej generacji) i przyśpieszeniomierza (iPhone 3G i 3GS). Działa na systemie iOS w wersji 4.2 lub nowszych.

GyroCam ma pomagać w robieniu dobrze wypoziomowanych zdjęć, gdy warunki do tego są trudne lub gdy mamy zbyt mało czasu. Więcej informacji na stronie producenta.