Wypalanie bez problemów

Plextor prezentuje szybką nagrywarkę CD-RW, w której zastosowano innowacyjną technologię Burn-Proof w znacznym stopniu eliminującą możliwość wystąpienia błędów podczas nagrywania płyt.

Firma Plextor, znana głównie z produkcji napędów CD-R, wprowadza na rynek nową nagrywarkę o bardzo dużej prędkości zapisu. Urządzenie PlexWriter 12/10/32A, jak wskazuje nazwa, umożliwia wypalanie krążków CD i CD-RW z prędkością odpowiednio: 12x i 10x oraz odtwarzanie płyt z szybkością 32x. Producent utrzymuje, iż obok szybkości pracy, największym atutem nowej nagrywarki jest zastosowana technologia Burn-Proof, która w bardzo znacznym stopniu ogranicza możliwość wystąpienia błędów podczas zapisywania. Jednym z najczęstszych problemów, jakie przytrafiają się użytkownikom podczas nagrywania płyt CD-R, jest bowiem sytuacja, kiedy komputer nie nadąża z dostarczaniem danych podczas zapisu krążka. Dzieje się tak często w przypadku podłączenie nagrywarki do zbyt wolnego peceta czy korzystania z innych aplikacji lub połączeń sieciowych podczas nagrywania płyt.

Rozwiązanie zastosowane w PlexWriter 12/10/32A polega na ciągłej kontroli 2 MB bufora danych, w który wyposażono urządzenie. W sytuacji, gdy jego zapełnienie spadnie poniżej 10% pojemności, proces zapisu zostaje wstrzymany do czasu ponownego napłynięcia danych z komputera. Jeśli bufor ponownie się zapełni, system Burn-Proof odszuka ostatni sektor prawidłowo zapisany na płytce, odpowiednio wypozycjonuje wiązkę lasera, umożliwiając kontynuowanie nagrywania.

PlexWriter 12/10/32A wyposażony w złącze IDE pojawi się w sprzedaży w czerwcu tego roku. Sugerowana cena detaliczna nagrywarki ma wynieść ok. 350 USD.


Zobacz również