Wypalanie muzyki online

Internetowy serwis muzyczny Pressplay, należący do koncernów Vivendi Universal i Sony Music, będzie umożliwiał słuchaczom nagranie pobieranych plików dźwiękowych na płytę CD.

Zgodnie z oświadczeniem przedstawicieli Vivendi Universal i Sony Music, planowany przez oba koncerny internetowy serwis muzyczny Pressplay będzie pozwalał użytkownikom na wypalanie płyt CD z pobieraną muzyką z 4x prędkością, dzięki darmowej wtyczce oferowanej przez witrynę. Nagrywanie płyt z pełną prędkością 24x wymagać będzie natomiast nabycia specjalnego pluginu od partnera PressPlay, firmy Roxio. Premiera serwisu PressPlay zapowiedziana jest na koniec bieżącego roku, a w przygotowanej ofercie ma znaleźć się około 100 tysięcy utworów muzycznych, z których jednak tylko część będzie udostępniona do rejestracji na krążkach CD.

Konkurencyjny serwis MusicNet wykorzystujący oprogramowanie RealOne Player firmy RealNetworks nie oferuje takiej opcji, a aplikacja jest w stanie nagrywać zawartość pochodzącą z innych źródeł, ale nie z witryny MusicNet. MusicNet został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez AOL Time Warner, Bertelsmann, EMI i RealNetworks, ale decyzja PressPlay o udostępnieniu subskrybentom możliwości rejestracji wybranych utworów na płytach CD może stać się sporą przewagą PressPlay na rozwijającym się rynku usług muzycznych online - według przewidywań IDC ma być wart 1,6 miliarda USD do 2005 roku).

Serwis PressPlay będzie dostępny także poprzez portale Microsoft MSN, Yahoo oraz MP3.com i oferował zawartość dostarczoną przez Vivendi Universal, Sony Music, EMI i kilka niezależnych wytwórni płytowych.


Zobacz również