Wypalanie płyt w Linuksie

Pojawiła się nowa wersja programu K3b 1.0 RC7. To docenione przez użytkowników systemu Linux narzędzie jest niczym innym jak programem do nagrywania płyt DVD i CD przeznaczonym dla środowiska KDE.

Producenci K3b 1.0 RC7 mieli na uwadze funkcjonalność i łatwy dostęp do podstawowych funkcji programu. Przyjazne okno główne zawiera najczęściej wykorzystywane opcje, takie jak: kopiowanie, nagrywanie Audio CD czy "wypalanie" danych osobistych na CD/DVD. O ile zaawansowany użytkownik ma mozliwość przejść przez wszystkie stopnie przygotowań do procesu, starannie dobierając odpowiednie opcje, to możliwe też jest ominięcie ich (co jest jednoznaczne z zaakceptowaniem ustawień domyślnych).

Program obsługuje tworzenie sesji na płytach oraz wspiera formaty Joliet i Rock Ridge. Płyty Video CD można zapisać w postaci SVCD lub VCD 1.1/2.0. Muzyczny krążek może być utworzony z plików MP3, WAV, FLAC i Ogg Vorbis. Dane "wewnętrzne" utworów (tag), takie jak artysta i nazwa albumu są automatycznie wprowadzane do ścieżek.

Najnowsza wersja, oprócz optymalizacji niektórych procesów, wprowadza po raz pierwszy nową szatę graficzną. Nowy interfejs jest nie tylko ładniejszy, lecz także bardziej intuicyjny. Prace nad nim są nadal prowadzone.

Pobierz plik

Więcej szczegółów na ten temat można uzyskać na stronie domowej K3b.