Wypalarka QPS

QPS ogłosiła, że wprowadza do sprzedaży napęd Que!Fire pozwalający na odtwarzanie i nagrywanie płyt z prędkościami16x10x40.

Nowy napęd wykorzystujący do podłączenia z komputerem interfejs FireWire umożliwia nagrywanie płyt CD-R z 16x prędkością, CD-RW z 10x oraz odtwarza płyty z 40x prędkością. Wykorzystuje technologię 'burn proof', której celem jest zapobieganie wszelkim błędom w trakcie zapisu (buffer uderrun errors) powstałym w wyniku szybkiego wirowania krążka. Que!Fire pozwala także

na nagrywanie danych na nośnikach o pojemności 700 MB.

Tak jak poprzednie modele firmy, Que!Fire jest kompatybilny z komputerami typu PC oraz Macintosh, wyposażonymi w port IEEE 1394 (FireWire), który stał się uniwersalnym standardem zapewniającym bardzo szybki interfejs urządzeniom zewnętrznym podłączanym do komputera stacjonarnego czy notebooka np. skanery, aparaty cyfrowe czy urządzenia do przechowywania danych. Kupując napęd, klienci otrzymują pełną wersję programu do zarządzania procesem nagrywania, przeznaczonego do pracy w środowisku Windows lub Mac OS (Toast), czyste płyty CD-R i CD-RW, kabel zasilający i FireWire oraz ochronną torbę. Według informacji udzielonych przez QPS nowe urządzenie współpracuje również z iTunes jak i darmowymi aplikacjami Apple do odtwarzania plików MP3.

Z zewnątrz Que!Fire praktycznie nie różni się od swojego poprzednika, jedynie grafitowe i srebrne wstawki świadczą o tym że jest to nowa wersja.Que!Fire firmy QPS dostępny jest w sprzedaży już od wczoraj, a jego cena wynosi 399 USD.

www.qps-inc.com


Zobacz również