Wypożyczaj filmy na Facebooku

Wytwórnia filmowa Miramax otwiera właśnie wypożyczalnię filmów na Facebooku. Usługa jest na razie aktywna jedynie w USA, Wielkiej Brytanii i Turcji, ale już niebawem pojawi się w innych państwach świata.

Miramax stał się drugą wytwórnią filmową (zaraz po Warner Bros.), która udostępnia swoje produkcje na Facebooku. Wypożyczenie filmu kosztuje 3 dol lub 30 jednostek wirtualnej waluty Facebook Credits.

Obecnie w ofercie Miramax na Facebooku jest 20 tytułów filmowych w Stanach Zjednoczonych i po dziesięć w Wielkiej Brytanii i Turcji. Są wśród nich kinowe hity, takie jak Pulp Fiction, Good Will Hunting, Chicago i Kill Bill 2. Już we wrześniu ma być ich znacznie więcej, a jeszcze jesienią usługa zawita do Francji i Niemiec.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!

Aplikacja Miramax nie korzysta z odtwarzacza wideo korzystającego z Flasha. Jest w pełni oparta na HTML5 i można z niej korzystać na pecetach, set-top boksach i urządzeniach mobilnych. Znaczy to, że filmy można oglądać w telewizorze czy choćby na iPadzie.

Dzięki Facebookowi wytwórnie muzyczne nie muszą już dzielić się pieniędzmi z pośrednikami (np. Netflix). Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku podobne wypożyczalnie mogą pojawić się w Polsce.