Wypożyczyć drona na weekend? Niedługo będzie to możliwe.

15 maja rusza bardzo nietypowa wypożyczalnia dla miłośników fotografii. Będą mogli oni wypożyczyć zestaw okularów Google, kamerę 3D czy też... laającego drona do robienia zdjęć.

Serwis Photojojo był początkowo newsettlerem dla miłośników fotografii, którzy także dzielili się z innymi entuzjastami poradami dotyczącymi robienia fotek. Z biegiem czasu wyewoluował w sklep internetowy, oferujący sprzęt i gadżety zarówno dla amatorów, jak też i profesjonalistów. Teraz wkracza w nową fazę - stworzenia wypożyczalni sprzętu. I wierzcie mi - takiej jeszcze nie było. Będzie w niej można nabyć aparaty do wykonywania filmików time-lapse, kamery wysokiej jakości, kamery 3D, ale również i stare polaroidy. Największe zainteresowanie mediów (i nasze) wzbudziła informacja o wypożyczaniu zestawów Google Glass oraz dronów.

Wypożyczyć drona na weekend? Niedługo będzie to możliwe.

W tym ostatnim przypadku pojawi się opcja wypożyczenia drona na weekend, co pozwoli np. na robienie zdjęć z lotu ptaka podczas imprez w terenie. Koszt takiej rozrywki ma wynieść ok. 100 USD (ok. 300 PLN) za dzień. Nim jednak zostanie on wypożyczony, chętny będzie musiał przejść krótkie, trwające około godziny, szkolenie dotyczące obsługi tego nietypowego sprzętu. Niestety, jak na razie będzie to usługa dostępna jedynie w San Francisco (gdzie ostatnio atakowani są ludzie noszący Glass). Być może pomysł wypali i doczekamy się takiej opcji i w naszym kraju.

Zobacz również:

  • Autonomiczny dron zaatakował żołnierzy
  • Chcesz zabrać drona na wakacje? O tym musisz pamiętać