Wypróbuj Resident Evil 4 remake za darmo i to przed premierą! Sprawdź, jak

Resident Evil 4 remake to jedna z największych premier marca. Jednak jeszcze przed oficjalnym debiutem gry dane nam będzie wypróbować demo. Co o nim wiemy? Kiedy zadebiutuje? Na jakich platformach się ukaże? Sprawdźcie.


Do premiery Resident Evil 4 remake dojdzie już 24 marca 2023. Zanim to jednak nastąpi, otrzymamy demo produkcji, co zresztą zostało już potwierdzone przez deweloperów ze studia Capcom. Niestety, japońscy twórcy nie ujawnili większej liczby szczegółów na temat wersji demonstracyjnej remake'u Resident Evil. Od czego mamy jednak insiderów?

Resident Evil 4 remake demo - kiedy premiera?

Według najnowszych informacji demo Resident Evil 4 Remake zostanie udostępnione późnym wieczorem 9 marca. Skąd te przypuszczenia? Przede wszystkim sami przedstawiciele Capcomu potwierdzili już wcześniej, że demo otrzymamy przed premierą gry. Do tej pozostało dwa tygodnie, więc czasu jest już niewiele. Co więcej, właśnie 9 marca o godzinie 23:30 czasu polskiego odbędzie się wydarzenie zorganizowane przez Capcom, podczas którego zostaną zaprezentowane nowe materiały z takich gier jak:

  • Resident Evil 4 remake
  • Exoprimal
  • Monster Hunter Rise
  • Mega Man Battle Network Legacy Collection
  • Ghost Trick: Phantom Detective

To właśnie podczas owego wydarzenia ma zostać nie tylko zaprezentowane, ale również automatycznie udostępnione demo Resident Evil 4 remake.

Zobacz również:

Demo Resident Evil 4 Remake już jest - sprawdź, gdzie pobrać (aktualizacja)

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, podczas ostatniego wydarzenia online Capcom zaprezentował demo Resident Evil 4 remake o nazwie "Resident Evil 4: Chainsaw Demo". Wersja próbna ma miejsce na początku gry, gdy Leon po raz pierwszy wchodzi do ikonicznej już wioski. Demo nie ma limitu czasowego, więc możecie grać w nie tak długo, jak chcecie. Resident Evil 4: Chainsaw Demo możecie pobrać na:

Resident Evil 4 remake demo - co z PC i Xbox?

Nie jest żadną tajemnicą, że firmie Capcom zdecydowanie bliżej do Sony niż Microsoftu. Wskazuje to choćby ilość platform, na które trafi ostatecznie remake Resident Evil 4, a przypomnijmy, będą to: PS4, PS5, Xbox Series X|S i PC. Gra ominie zatem sprzęt minionej generacji od Microsoftu.

Debiut dema Resident Evil 4 Remake na PlayStation 4 i PlayStation 5 jest zatem niemal pewny. Co z pozostałymi platformami? Tego niestety nie wiemy. Należy jednak brać pod uwagę ewentualność, w której demo RE4 pojawi się jedynie na konsolach Sony.

Resident Evil 4 remake

To na razie wszystko, co wiemy na temat wersji demonstracyjnej Resident Evil 4 remake. Możecie być jednak pewni, że gdy tylko pojawią się nowe informacje, to artykuł ten zostanie zaktualizowany. Więcej informacji na temat odświeżonego Resident Evil 4 znajdziecie również w naszym oddzielnym, obszernym materiale.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: