Wyrafinowany system CD/SACD Denona

W marcu Denon wprowadzi na rynek stylowy system CX3 składający się z odtwarzacza CD/SACD, amplitunera stereo oraz dedykowanych głośników.

Większość układów posiada budowę dyskretną, a połączenia między nimi skrócono do niezbędnego minimum tak, aby ograniczyć zakłócenia. Chassis zbudowane jest z solidnej stali, a wszystkie ścianki wykonano z aluminium. O tym jak poważnie konstruktorzy podeszli do tego systemu świadczy masa urządzeń, odtwarzacz waży 7 kilogramów, a amplituner ponad 5. Sama szuflada na płyty odtwarzacza CD DCD-CX3 zbudowana jest z aluminium o grubości 5 mm i wadze 1,4 kg. Wszystko po to, aby zminimalizować drgania i poprawić jakość dźwięku. Dodatkowo, o jakość odtwarzanej muzyki, dba przetwornik C/A (cyfrowo - analogowy) Burr Brown DSD1796, ten sam, który jest zainstalowany na pokładzie kosztującego 7000 zł DCD-2000AE. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym, elementem na drodze sygnału jest tryb Pure Direct współpracujący z układem AL24 znanym z flagowych urządzeń Denona. Oczywiście w urządzeniu nie mogło zabraknąć dekoderów MP3 i WMA.

Wyrafinowany system CD/SACD Denona

Denon CX3

Amplituner współpracuje z odtwarzaczami iPod przez stację dokującą ASD-1R.. Z tyłu DRA-CX3 znajdziemy wejście Phono dla gramofonów, wyposażonych we wkładki MM i MC. Amplituner skrywa niezależne zasilacze dla każdej sekcji. Dwa osobne transformatory zapewniają ochronę przed niepożądanymi interferencjami pomiędzy sekcją cyfrową i analogową. W Amplitunerze zastosowano cyfrową końcówkę mocy z analogowym sprzężeniem zwrotnym, dostarczającą 150 W mocy na kanał przy 4 ohmach. Uzupełnieniem systemu CX3 jest metalowy, ergonomiczny pilot zdalnego sterowania oraz zaprojektowane w Europie, masywne, ręcznie wykonane, dwudrożne głośniki. Zastosowano w nich dwuwarstwowe membrany wykonane z włókna węglowego, wykonane w opatentowanej przez Denona technologii DDL.

Cenę poszczególnych komponentów wyceniono na 4995 zł.

Dystrybutor:

http://www.horn.pl