Wyrusz z Żywcem na wyspy Gili i Bali

Na zwycięzców konkursu STATKI, przygotowanego dla internautów przez markę Żywiec, czeka niezwykła nagroda - podróż na egzotyczne wyspy Gili i Bali. Zwycięską, czteroosobową załogę poznamy po finałowej rozgrywce, która odbędzie się już 15 września bieżącego roku.

Wyrusz z Żywcem na wyspy Gili i Bali
Konkurs STATKI jest drugą częścią projektu Żywe Idee i toczy się na stronach serwisu internetowego marki Żywiec.

Jego uczestnicy rozpoczęli już wirtualny rejs po bezkresnych morzach, a załoga, która podczas finałowej rozgrywki odnajdzie skarb i zgromadzi największą ilość punktów, wyruszy w prawdziwą, egzotyczną podróż.

Zwycięzcy ruszą w podróż swoich marzeń na Wyspę Bali oraz rajskie wysepki Archipelagu Wysp Gili.

Wyprawa obfitować będzie w liczne atrakcje, takie jak rafting, pływanie z rekinami i żółwiami, snorkeling na rafie indonezyjskiej, przejażdżka na słoniach czy wizyta w parku egzotycznych ptaków.

Dopełnieniem wyprawy będzie zetknięcie z niesamowitą kulturą dalekowschodniego, orientalnego świata. Zwycięzcy wyruszą w podróż już w październiku, poznamy ich

do końca września bieżącego roku.

Aby wziąć udział w konkursie STATKI należy wejść na odpowiednią stronę, zalogować się, zbudować swój statek i zebrać czteroosobową załogę lub zaokrętować się jako załogant na już istniejący statek i wyruszyć w morską wyprawę.

Celem jest odnalezienie ukrytego skarbu. Drogę do niego gracze poznają odnajdując butelki ze wskazówkami i zadaniami oraz zbierając punkty, które ukryte są w dryfujących po morzu butelkach. W czasie gry, tak jak podczas prawdziwego rejsu, na śmiałków czekają prawdziwe przygody - sztormy, rafy i mielizny.

Załoga każdego statku to mała społeczność, w której trzeba współpracować, komunikować się, a czasem umieć dostosować się do woli większości. Aby rozwiązać zadania trzeba wykazać się wyobraźnią, kreatywnością oraz wiedzą z najróżniejszych dziedzin.