Wyrzucił dysk z Bitcoinami. Obecnie byłyby one warte...7,5 mln USD!

Wartość wirtualnej waluty Bitcoin rośnie w oszałamiającym tempie. Boleśnie odczuł to na własnej skórze pewien Anglik, który wyrzucił na śmieci 7500 Bitcoinów, czyli prawdziwą fortunę.

Bitcoin to waluta cyfrowa, o której możecie przeczytać tutaj. Możemy ją przechowywać na komputerze w formie pliku portfela lub w zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. Ogromny pech pewnego Anglika zdaje się potwierdzać, że jeżeli jesteśmy bardzo nierozważni, pierwszy z tych sposobów może być dla nas ogromnie kosztowny.

James Howells - tak się traci fortunę!

Pechowy Anglik to specjalista IT, James Howells, który w 2009 roku "wykopał" 7500 Bitcoinów. Przechowywał je na komputerze, który po awarii zdemontował. Na początku tego roku postanowił się nim zająć i zapominając o zapisanej walucie wyrzucił do śmieci przestarzały już dysk twardy. Niestety dopiero niedawno przypomniał sobie o niej, gdy usłyszał o Norwegu, który za Bitcoiny kupił mieszkanie.

Howells postanowił odzyskać zgubę i udał się na wysypisko śmieci. Niestety okazało się, że po 3-4 miesiącach jego dysk może się znajdować od 3 do 5 stóp pod warstwą śmieci o powierzchni boiska do piłki nożnej. Na zatrudnienie ekipy poszukiwawczej mężczyzna nie ma jednak środków...

Ile stracił?

Według obecnej wartości Bitcoinów (27 listopada cena pobiła rekord i osiągnęła dokładnie 1073 dolary) ponad...8 milionów USD! Warto jednak dodać, że w kwietniu sprzedając swoją cyfrową walutę zarobiłby jedynie ok. 2 mln USD.


Zobacz również