Wysokościomierz w Apple Watch nie działa? Spokojnie, tak ma być!

Najnowsze zegarki Apple Watch z 2020 roku posiadają aktywny wysokościomierz. Okazuje się, że przekazuje on błędne odczyty w niesprzyjających warunkach pogodowych.

We wrześniu 2020 roku Apple zaprezentowało nowe zegarki - Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE. Najnowsze modele są subtelną aktualizacją swoich poprzedników. Jedną z największych nowości poza pulsykometrem w droższym modelu jest obecność aktywnego wysokościomierza.

Apple Watch Series 6 Nike+

Apple Watch Series 6 Nike+

Portal iphone-ticker.de zauważył, że w niesprzyjających warunkach pogodowych moduł ten przekazuje informacje które mają niewiele wspólnego ze stanem faktycznym.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • To są najlepsze smartbandy na 2023 rok! Dobra opaska sportowa to gwarantowane zadowolenie

Na wydarzeniu Time Flies, Apple chwaliło się, że nowe modele zegarków Apple Watch posiadają wysokościomierz nowej generacji, który informuje użytkownika o wysokości w czasie rzeczywistym. Firma przekazuje, że wysokościomierz połączono z modułem GPS oraz Wi-Fi, a rozwiązanie jest w stanie wykryć różnice wysokości wynoszącą zaledwie jedną stopę.

Niemieccy użytkownicy zegarków Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE zgłaszają, że ich zegarki pokapują wysokość z ogromnym marginesem błędu wynoszącym od 200 do 300 metrów powyżej faktycznej wysokości.

Jako przyczynę nieprawidłowego podawania wysokości stwierdzono okres niskiego ciśnienia powietrza, który aktualnie panuje u naszych zachodnich sąsiadów.

Zwykle problemy ze zmianą ciśnienia powietrza wpływają na wysokościomierze ale można je szybko rozwiązać poprzez przeprowadzenie procesu ręcznej kalibracji wysokościomierza. Niestety Apple nie udostępnia takiej możliwości, w związku z czym użytkownicy nie mogą sprawdzić prawdziwiej wysokości.

Apple nie podaje jak często kalibruje zegarki Apple Watch.

W chwili obecnej nie ma prostej metody rozwiązania problemu. Pomaga jedynie reset do ustawień fabrycznych zegarka Apple Watch oraz sparowanego z nim iPhone'a. Nie wiemy, czy Apple kiedykolwiek rozwiąże problem.

Źródło: macrumors.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: