Wyspa Małp

LucasArts przygotowuje kolejną część popularnej serii Monkey Island.

Rynek przygodówek ciągle przeżywa głęboki kryzys i ostatnimi czasy nie uświadczyliśmy żadnej dobrej gry należącej do tego gatunku. Na szczęście sytuację tę zauważyli niezawodni programiści z LucasArts i zdecydowali się na stworzenie czwartej części kultowej serii Monkey Island.

W grze ponownie mamy okazję wcielić się w postać Guybrusha Threepwooda, który wreszcie znalazł właściwą towarzyszkę życia i decyduje się z nią ożenić. Wkraczamy do akcji w momencie, gdy nasi bohaterowie wracają z długiego miesiąca miodowego i od razu wplątują się w jakąś tajemniczą intrygę. Mocną stroną gry ma być nietuzinkowa fabuła oraz mnogość nagłych zwrotów akcji, a także wielowątkowość i specyficzne elementy humorystyczne będące nieodłącznym elementem całej sagi. Rozgrywka toczyć się będzie w całkowicie trójwymiarowym środowisku, a szata graficzna ma przypominać wyglądem najlepsze komiksy. Całość będzie porównywalna do wydanej ponad rok temu, także przez ekipę Georga Lucasa, kapitalnej gry Grim Fandango.

Twórcy prognozują, że wszystkie prace nad Escape from Monkey Island zakończą się w drugiej połowie tegorocznego lata, a pełna wersja gry trafi na sklepowe półki wczesną jesienią. Zainteresowani powinni odwiedzić stronę internetową www.lucasarts.com/, gdzie znajduje się kilka informacji dodatkowych oraz pierwsze screeny pochodzące z gry.


Zobacz również