Wyspiarze w nowych samochodach

W Wielkiej Brytanii w lutym br. wzrosła po raz kolejny sprzedaż nowych samochodów, a ubiegły rok okazał się rekordowo dobry dla branży motoryzacyjnej.

Jak wynika z danych stowarzyszenia branży samochodowej SMMT, w lutym br. sprzedaż nowych aut na drugim co do wielkości rynku motoryzacyjnym w Europie wzrosła o 3,8% w porównaniu z analogicznym okresem 2003 roku. W lutym br. Brytyjczycy kupili 91 460 nowych samochodów. Jest to jednak wynik znacznie gorszy od styczniowego (co jest zresztą tradycją w Wielkiej Brytanii). Boomu sprzedaży nowych aut analitycy spodziewają się w marcu br. – w Wlk. Brytanii następuje wtedy zmiana rejestracji samochodowych.

Ubiegły rok był rekordowo dobry dla brytyjskiego rynku motoryzacyjnego – sprzedano 2,58 mln nowych samochodów – czyli o 0,6% więcej niż rok wcześniej.

Zobacz również:

  • Najlepsze narzędzia do klonowania dysków 2022 [RANKING]

Najlepiej sprzedającym się na wyspach autem był w lutym Ford Focus, na drugim miejscu znalazł się Opel Corsa, na trzecim Renault Megane. W rankingu producentów zwyciężył w lutym Ford, po nim uplasowały się Opel, Renault i Volkswagen.