Wystartowała przedsprzedaż pudełkowej edycji systemu Windows 8.1

Do premiery systemu Windows 8.1 pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale Microsoft już teraz rozpoczął przedsprzedaż jego pudełkowej wersji. Wszyscy zainteresowani będą mogli odebrać swoją kopię systemu operacyjnego już w przeciągu najbliższych kilkunastu dni.

Windows 8.1 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu. W przeciwieństwie do poprzednich wydań wydana zostaje w zaledwie rok od premiery ósemki, a nie jak to miało do tej pory, po kilku latach. Microsoft nie będzie też pobierał opłaty za nowe wydanie okienek od swoich klientów, którzy zdecydowali się na zakup “ósemki” i udostępni im aktualizację do wersji 8.1 za darmo poprzez Sklep Windows już dzień przed oficjalną “pudełkową” premierą.

Dla osób kupujących nowy komputer, bądź przesiadających się dopiero ze starszej generacji systemu Windows jak XP, Vista lub 7, firma z Redmond przygotowała wydania pudełkowe nowego systemu. Te pojawiły się już na oficjalnej stronie Microsoftu. Sklep online wycenił podstawową wersję Windows 8.1 na 119,99 dolarów, podczas gdy edycja Pro kosztuje 199,99 dolarów. Zamówienia realizowane będą już od 18 października.

Wystartowała przedsprzedaż pudełkowej edycji systemu Windows 8.1

windows 8.1

 

Zobacz również:

  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?
  • Można się rozejść - nawet 10-letnie komputery jednak z aktualizacjami Windows 11 [AKTUALIZACJA]

Windows 8.1 to kolejna wersja systemu operacyjnego dla komputerów PC od Microsoftu. W porównaniu do poprzedniej edycji ma zapewnić między innymi znacznie lepszą integrację klasycznego pulpitu z nowym kafelkowym interfejsem Modern UI. Spodziewamy się też powrotu przycisku Start oraz wielu zmian “pod maską” systemu zapewniających jego stabilniejsze działanie.