Wystawa fotografii Galerii 65 w warszawskiej Królikarni

23 maja w warszawskiej Królikarni nastąpi oficjalne otwarcie wystawy fotografii "W.W.D.M.K.T.S.A.W.J.P.T.N", na której swoje prace zaprezentują artyści Galerii 65 - grupy zajmującej się promocją fotografii artystycznej. Wystawę będzie można oglądać do 17 czerwca.

W trakcie trwania wystawy będzie można zapoznać się z dokonaniami takich fotografików jak David Michael Kennedy, Tomek Niewiadomski, Artur Wesołowski, Wojtek Wieteska, Jacek Poremba i Tomek Sikora. Pierwszy z wymienionych to światowej sławy artysta-fotografik, który w swojej karierze wykonał 200 projektów albumów, publikował w czasopismach Rolling Stone, Spin, Newsweek, Time, Elle i Omni, zdobywał prestiżowe wyróżnienia, np. Amerykańskiego Instytutu Grafiki.

W trakcie wystawy prezentowane będą m.in. prace Davida Michaela Kennedy'ego

W trakcie wystawy prezentowane będą m.in. prace Davida Michaela Kennedy'ego

Co ciekawe, wystawione prace będą prezentowane za pomocą cyfrowych ramek do zdjęć (sprzęt dostarczy firma Philips). Będą to 7- i 9-calowe wyświetlacze LCD o rozdzielczości 130 dpi. Charakteryzują się one drewnianym lub szklanym wykończeniem, można je ustawić poziomo lub pionowo, a zdjęcia mogą być wyświetlane bezpośrednio z cyfrowego aparatu połączonego za pomocą portu USB, z czytnika kart pamięci (m.in. Compact Flash I, Memory Stick, Memory Stick Pro, Secure Digital, xD) lub z pamięci wewnętrznej ramki.

Godziny otwarcia wystawy: wtorek, środa, czwartek, niedziela: od 10.00 do16.00, piątek i sobota: od 10.00 do 20.00.