Wyświetlacz LCD - zrób to sam! [wideo]

W serwisie YouTube pojawił się krótki film, gdzie Ben Krasnow wyjaśnia, jak stworzyć w domowych warunkach prawdziwy wyświetlacz LCD.

Wyświetlacze ciekłokrystaliczne (Liquid Crystal Display, LCD) powstające w fabrykach wyglądają na naprawdę skomplikowany podzespół elektroniczny. Obraz wyświetlany jest w oparciu o zmianę polaryzacji światła, która następuje pod wpływem pola elektrycznego przyłożonego do cząsteczek ciekłego kryształu. Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale okazuje się, że przy odpowiedniej dozie samozaparcia można stworzyć własny ekran LCD w domowych warunkach.

Oczywiście nie można spodziewać się efektów takich, jak w przypadku gotowego produktu prosto z fabryki, ale wykonanie takiego wyświetlacza samodzielnie to z pewnością nie tylko nie lada wyzwanie, ale też mnóstwo satysfakcji. Poradnik jak to wykonać zamieścił w serwisie YouTube w postaci kilkuminutowego pliku wideo Ben Krasnow.Trzeba tutaj przyznać, że autor nieco przesadził tagując swój projekt jako DIY, czyli Do It Yourself - “zrób to samemu”. Zwykle określane tym mianem są projekty, które “każdy” może wykonać w swoim domu. W przypadku wyświetlacza LCD stworzonego przez Bena Krasnowa wykorzystany zostało między innymi… urządzenie służące do czyszczenia szybki za pomocą ultradźwięków.

Warto jednak zaznaczyć, że sam autor podpowiada iż w razie braku niektórych narzędzi można zakupić do produkcji takiego wyświetlacza gotowe podzespoły. Mogą stać się one elementami składowymi wyświetlacza LCD domowej roboty. Z trzyminutowym poradnikiem, jak stworzyć własny wyświetlacz LCD. możecie zapoznać się w serwisie YouTube.

źródło: wykop.pl


Zobacz również