Wyświetlacz LTPO z Apple Watch poprawi żywotność baterii iPhone'a

Apple planuje przenieść technologię LTPO z Apple Watch do iPhone'a co pozytywnie wpłynie na czas pracy na baterii.

Rok 2020 dopiero się zaczął, a w sieci pojawiają się kolejne plotki i doniesienia o iPhone'ach kolejnej generacji, które zadebiutują dopiero we wrześniu. Wiemy już, że zaoferują one 5 nm procesory Apple A14, a teraz okazuje się, że zostaną wyposażone w ekrany LTPO.

Wyświetlacz LTPO z Apple Watch poprawi żywotność baterii iPhone'a

Źródło: apple.com

Ekrany OLED w obecnie sprzedawanych modelach iPhone'a nalezą do ścisłej czołówki i walczą o miano najlepszego wyświetlacza w smartfonach z flagowcami Samsunga. Apple nie spoczywa na laurach i pracuje nad tym, aby matryce stały się jeszcze lepsze i bardziej oszczędne. Według The Elec i WCCFtech jeden z dostawców wyświetlaczy dla Apple jest w trakcie modernizacji swojej linii produkcyjnej.

LG Display podobno przygotowuje się do produkcji ekranów dotykowych wykonanych w technologii LTPO.

LTPO to niskotemperaturowe wyświetlacze z tlenkiem polikrystalicznym, które zostały opracowane przez Apple i są wykorzystywane w Apple Watch Series 4 oraz Apple Watch Series 5. Tego typu matryce są o 15 procent bardziej wydajne energetycznie od matryc OLED zbudowanych w procesie LTPS, które znajdują się w obecnych modelach iPhone'a. Kolejną zaletą LTPO jest możliwość budowy bardzo cienkiego wyświetlacza.

Jeżeli Apple zdecyduje się na produkcję ekranów LTPO do iPhone'a zyska nieco więcej przestrzeni w obudowie. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie pojemności baterii bez zwiększania fizycznych rozmiarów urządzenia. Biorąc pod uwagę fakt, że nowe iPhone'y zadebiutują z modemem 5G na pokładzie wzrost pojemności baterii będzie niezbędny, aby utrzymać przyzwoite czasy pracy na baterii.

Wyświetlacz LTPO z Apple Watch poprawi żywotność baterii iPhone'a

Źródło: apple.com

Nowa technologia niezbędna do produkcji wyświetlaczy AMOLED w procesie LTPO została po raz pierwszy wykorzystana komercyjnie przez Samsunga. LG ma zastosować podobny sprzęt na swojej linii produkcyjnej E6 w fabryce zlokalizowanej w południowokoreańskiej prowincji Gyeonggi. Zajmować się ona będzie jedynie produkcją wyświetlaczy na potrzeby Apple.

Źródło: phonearena.com