Wyświetlacz, czyli głośnik

NEC wprowadził na rynek pierwszy panel LCD, który oprócz wyświetlania obrazu, potrafi również zastąpić zestaw głośników. ViewSonic T dostępny jest na razie jedynie jako element zestawu komputerowego ValueStar T.

Wyświetlacz, czyli głośnik

Tajemnicą "grającego wyświetlacza" jest cienka, wibrująca warstwa pewnego tworzywa sztucznego - to właśnie ona odpowiedzialna jest za generowanie dźwięku (podobną technologię zaprezentował niedawno Sharp). Umieszczenie jej bezpośrednio na wyświetlaczu sprawia, że użytkownikowi wydaje się, że dźwięk pochodzi zza ekranu. Co więcej, urządzenie ma również wbudowany subwoofer - przedstawiciele NEC-a zapewniają, że takie rozmieszczenie głośników sprawia, iż monitor może z powodzeniem zastąpić prosty zestaw kina domowego (powołują się przy tym na fakt, iż w większości kin główne głośniki umieszczone są za ekranem).

17-calowy ViewSonic T sprzedawany jest w Japonii jako część zestawu komputerowego ValueStar T. To typowo multimedialna maszyna - komputer wyposażony jest w procesor Intel Pentium 4 2 GHz, 256 MB pamięci RAM, dysk o pojemności 120 GB, napęd DVD-R/RW, tuner TV oraz system Windows XP Home.